Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Cieszynie przysłowie nie zaginie

„ W Cieszynie przysłowie nie zaginie” to tytuł konkursu, którego organizatorem jest Biblioteka Miejska w Cieszynie. Do udziału zapraszani są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Nie ważne, czy chińskie, angielskie, polskie, wszystkie łączy jeden cel -przysłowia stworzyli ludzie, by przekazać pewną życiową mądrość swoim potomnym. Nie na darmo się mówi, że „przysłowia są mądrością narodów”. Używają ich najczęściej dorośli, nasze babcie i dziadkowie. No, właśnie, a czy młodsze pokolenie może pochwalić się znajomością przysłów?

- Znam bardzo dużo – to zasługa mojej mamy, która często tłumaczyła mi ich znaczenie. Babcia też posługiwała się nimi, jej ulubionym było „Starość nie radość, młodość nie wieczność”, albo „Nie śmiej się bratku z cudzego upadku”. Ja znam jeszcze wiele innych: „Krowa krowie mleka nie wypije”, „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść”,  „W marcu jak w garcu”
- wylicza 10-letnia Agata z Cieszyna, która jak zapewnia w konkursie ogłoszonym przez Bibliotekę weźmie udział.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i obejmuje trzy kategorie wiekowe. Pierwszą kategorię stanowią uczniowie szkół podstawowych od klasy 1-3, drugą  uczniowie klas 4-6. Kategoria trzecia natomiast skierowana jest do gimnazjalistów.

Zadaniem uczestników Konkursu jest stworzenie - prozą lub wierszem ciekawej historyjki, która wyjaśniłaby znaczenie, sens wybranego przez siebie przysłowia. - Praca maksymalnie zawierać może jedną stronę formatu A4. Oczywiście do składanych  prac należy dołączyć: tytuł, nazwisko, imię, wiek i adres domowy autora pracy, oraz nazwę szkoły i klasę – informują organizatorzy.

Przyjmowanie prac konkursowych zakończy się 14 mają, natomiast podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu w ramach obchodów Święta Trzech Braci. Prace należy dostarczyć osobiście do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej lub przesłać na adres:

Biblioteka Miejska w Cieszynie
Oddział dla Dzieci
ul. Głęboka 15
43- 400 Cieszyn

 

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: