Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie promocja na śmieci

Od tego roku mieszkańcy Cieszyna którzy mają podpisane umowy na wywóz odpadów komunalnych niesegregowanych z gospodarstw domowych z Zakładem Gospodarki Komunalnej otrzymają bezpłatnie worki na odpady segregowane. ZGK również bezpłatnie je od nas odbierze. W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do recyklingu.

Wszyscy Ci, którzy zdecydują się segregować odpady w workach będą płacili także niższe stawki za odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych. Warunkiem obwiązywania niższych stawek będzie oddanie co najmniej jednego worka z odpadami segregowanymi na kwartał. W pierwszym kwartale 2010 r., aby została zastosowana została niższa stawka za odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych, odpady segregowane powinny zostać oddane w dwóch pierwszych miesiącach roku. ZGK będzie odbierał odpady segregowane w każdym miesiącu roku.
- W styczniu 2010 r. podczas zbiórki odpadów segregowanych każdy klient otrzyma bezpłatnie komplet worków (6 sztuk). Podczas kolejnych zbiórek odpadów segregowanych klient otrzyma worki, w takiej ilości i kolorze (rodzaju), jakie zostały przez niego wypełnione (w 100 %) i oddane, jednak nie więcej niż 4 worki na miesiąc. – informuje ZGK w Cieszynie
W przypadku gdy rodzaj worka (kolor) nie będzie zgodny z potrzebami klienta można będzie go wymienić na inny u kierowcy samochodu odbierającego odpady w dniu wywozu odpadów segregowanych lub w siedzibie Zakładu przy ul. Słowiczej 59 w Cieszynie. Jeżeli komuś bezpłatnych worków zabraknie, będzie mógł nabyć dodatkowe odpłatnie w punktach prowadzących ich sprzedaż.
Z administratorami budynków wielorodzinnych warunki odbioru odpadów komunalnych segregowanych będą ustalane indywidualnie.

Szczegółowe informacje nt. terminów odbiorów, odpłatności itp. znaleźć można na stronie www.zgk.cieszyn.bip-gov.info.pl

Rodzaje worków do segregacji:
worki na plastik – w żółtym kolorze,
worki na papier – w niebieskim kolorze,
worki na szkło białe – w białym kolorze,
worki na szkło kolorowe – w zielonym kolorze,
worki na złom – w pomarańczowym kolorze,
worki na trawę, liście, zrębki drewniane (odpady zielone) – w brązowym kolorze.

[PL]


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: