Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie posypały się mandaty - za co?

Cztery pojazdy po brzegi wypełnione drewnem wpadły na kontrolę śląskich inspektorów w Cieszynie. Trzy z nich były przeładowane. Przewoźnikom grożą teraz niemałe kary pieniężne – po 15 tys. zł.

O 12 ton ponad normę!

Wczoraj o świcie inspektorzy z oddziału śląskiej ITD z Wodzisławia Śląskiego i Skoczowa rozpoczęli działania kontrolne na punkcie Cieszyn-Boguszowice. Wspólnie ze strażnikami ze Straży Leśnej sprawdzili 4 pojazdy przewożące drewno.

Trzy z nich były znacznie przeładowane, w tym dwa aż o 12 ton! Dopuszczalna masa wynosiła 40 ton, a wspomniane dwa pojazdy przewoziły 52 tony. Kontrola wykazała też przekroczenie nacisków osi napędowych nawet o 30% i wysokości pojazdu z ładunkiem. Drewno niebezpiecznie wystawało poza obrys pojazdu o kilkanaście centymetrów. Trzeci pojazd ważył „tylko” 46 ton, w porównaniu do rekordzistów. Pojazdom z nadwyżkami zakazano dalszego poruszania się po drodze, więc przewoźnicy musieli zorganizować rozładunek nadmiaru przewożonego drewna. Kierujący pojazdami nie posiadali zezwoleń na poruszanie się nienormatywnymi pojazdami, dlatego grożą im kary w wysokości nawet po 15 tys. zł i  ukarano ich mandatami w kwocie 500zł.

 

Nieprzeciążony, ale też nieidealny

Czwarty pojazd zapowiadał się obiecująco, bo nie był przeciążony. Jednak szybko się okazało, że nie spełnia wielu innych wymogów. Kierowca tego pojazdu nie okazał wypisu z zaświadczenia na wykonywanie przewozów na potrzeby własne. Teraz inspektorzy weryfikują, czy kontrolowany przedsiębiorca dokonał w starostwie zgłoszenia wykonywania tego typu przewozów i czy uzyskał stosowny dokument. Jeśli nie, to może czekać go kara w wysokości 1000zł.

Inspektorzy wykryli też, że naczepa nie posiada aktualnego badania technicznego, a tachograf nie został skalibrowany po zmianie numeru rejestracyjnego pojazdu. Dopatrzyli się też drobnych uchybień w związku z czasem pracy kierowcy. Kierowca dostał mandat, a w sprawie naruszeń, za które odpowiada przedsiębiorca, będzie prowadzone postępowanie administracyjne.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-11-23 15:27:38
krzysztof.mn+: ciekawe jakie będą kary za 2 miliardy utopione w Ostrołęce, albo za 70 milionów w "wyborach kopertowych"...
2022-11-23 17:27:21
koszor: krzysztofie- nikt nikogo nie rozliczy. Ręka rękę myje. Tylko powymieniają stołki i dalej będą grać przedstawienie dla mas.
2022-11-23 18:10:02
pikorek: Ale ile razy się udało
2022-11-23 23:56:13
krokusik: Facet łapie stopa. Zatrzymuje się tir z wielką naczepą, facet wsiada, jadą. Po kilkunastu kilometrach tir zaczyna zwalniać, silnik wyje, kierowca redukuje biegi, a samochód traci siłę i zatrzymuje się. Kierowca wyjmuje spod siedzenia bejsbola, wyskakuje z auta i nawala dookoła w plandekę. Autostopowicz zrobił oczy jak pięć złoty, ale widzi, że kierowca wkurzony, więc o nic nie pyta, bo jeszcze dostanie tym bejsbolem. Ruszają, jadą dalej, po kilkunastu kilometrach sytuacja powtarza się. Zatrzymują się, kierowca ponownie sięga po bejsbola, ale autostopowicz nie wytrzymuje z ciekawości i pyta, co jest grane, a kierowca na to: - Wiesz pan, wiozę trzydzieści ton kanarków, samochód ma ładowność dwadzieścia ton, więc nie ma innej opcji, połowa musi latać!
2022-11-24 07:31:27
iga: Ciekawe co z tą reklamówką z Biedronki?
2022-11-24 13:27:04
perpetua: iga ty taka rzeczywiście naiwna czy głupa rżniesz? - z ta reklamówką to samo co ze słynnym "audytem rządów PO/PSL" - pic na wodę fotomontaż, propagandowa ustawka do kamer kurwizji, wredna zagrywka wrednych małych pisich szczurków
2022-11-24 14:10:25
Artur_z_bažin: nie czarnowidz koszor, wiara góry przenosi a tobie jej brakuje
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: