Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remontują ul. Willową w Międzyrzeczu Górnym

W Gminie Jasienica trwają jesienne roboty drogowe. Już w najbliższych tygodniach, ulica Willowa w Międzyrzeczu Górnym zyska lepszą nawierzchnię, a kierowcy powinni spodziewać się utrudnień.

Remont będzie obejmował odcinek o długości 720m ul. Willowej w Międzyrzeczu Górnym. Wójtowi udało się uzyskać 180 tys. zł dofinansowania z funduszu dróg rolniczych Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Droga prowadzi do gruntów rolnych, toteż będą z niej korzystali nasi rolnicy dojeżdżając do swoich pól. Ale nie tylko oni, bo w tym rejonie sołectwa jest sporo domów jednorodzinnych, a także działek, które w październiku w nowym planie zagospodarowania przestrzennego zostały przekształcone pod budownictwo mieszkaniowe – wyjaśnia Wójt Gminy, Janusz Pierzyna.

Mowa tu o odcinku od ul. Widok do wyasfaltowanego już fragmentu ul. Willowej. Aktualna nawierzchnia z tłucznia będzie zastąpiona warstwą asfaltową, po dokonaniu stabilizacji i wzmocnieniu podbudowy. Przydrożne rowy i przepusty przy okazji zostaną oczyszczone. Całość ma kosztować łącznie około 850 tys. zł, a planowane zakończenie przebudowy to koniec listopada.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: