Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie lepią z gliny

Po raz kolejny w Cieszynie ruszyła „Zima z ceramiką”. Warsztaty dla najmłodszych mieszkańców miasta poprowadziła Gabriela Zbrońska. Na frekwencją nie można było narzekać, zajęcia przyciągnęły wielu amatorów lepienia z gliny.

Ponieważ pracownia nie jest duża i mieści się w niej około dziesięciu osób, więc nie wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach, które odbyły się 20 stycznia w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Domu Narodowym - Zapisy rozpoczęły się już jakiś czas temu, listy zapełniały się powoli, jednak ostatni tydzień przyniósł największe zainteresowanie ceramiką – wyjaśnia prowadząca - Gabriela Zbrońska.

Każdego roku do zajęć wprowadzony zostaje jakiś nowy element. Każde spotkanie jest więc inne, niepowtarzalne i niesie ze sobą wiele zabawy, satysfakcji i pięknie wykonanych przedmiotów. Myślą przewodnią tegoroczny ferii, jak się nietrudno domyślić był temat związany z zimą.

- Dzisiaj dzieci mają za zadanie ulepić dzwoneczek. Poziom trudności został dostosowany do możliwości uczestników. Często są to osoby, które z ceramiką wcześniej nie miały nic wspólnego lub kontakt ten był sporadyczny. Dlatego zajęcia muszą być opracowane z myślą o nich – dodaje prowadząca.

Dzieci miały do wyboru dwa sposoby na zabawę z gliną. - W tym tygodniu lepimy dzwoneczki – wyjaśniła G. Zbrońska.

W tym roku przypada również jubileusz dziesięciolecia powstania pracowni. -  Z tej okazji pojawiła się myśl zorganizowania wystawy prac, które powstały w tym miejscu zdradza plany na marzec G. Zbrońska.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: