Paulina Ligocka - Andrzejewska bez medalu

Paulina Ligocka-Andrzejewska nie zdołała po raz trzeci z rzędu wywalczyć medalu na snowboardowych Mistrzostwach Świata.
Brązowa medalista z 2007 i 2009 roku w dzisiejszym finale halfpipe'u w hiszpańskim La Molina zajęła jedenaste miejsce, nie notując w finałowej rozgrywce żadnego czystego przejazdu. Tytuł mistrzowski wywalczyła Australijka Holly Crawford.

We wczorajszych eliminacjach cieszynianka z wynikiem 22,2 pkt. zajęła szóste miejsce w swojej grupie (bezpośredni awans do finału uzyskały trzy najlepsze zawodniczki) i o udział w finale musiała rywalizować w porannym półfinale. Tu w gronie dwunastu pretendentek, rywalizujących o sześć miejsc w finale, uplasowała się na czwartej pozycji (21,0 pkt).

Niestety swój udział w mistrzostwach już w fazie eliminacyjnej zakończył kuzyn Pauliny, Michał Ligocki. Pierwszy wczorajszy przejazd 'Breloka' był nieudany (10,7 pkt.), w drugim było nieco lepiej, ale wynik 17,9 pkt. dał mu dopiero dziewiąte miejsce w swojej grupie eliminacyjnej (awans do finału - miejsca 1-2, do półfinału miejsca 3-6) i ostatecznie snowboardzista rodem z Cieszyna został sklasyfikowany na dwudziestej siódmej pozycji.