Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie ciepła nie zabraknie

Marcin Staniszewski, prezes spółki Tauron poinformował dziś na konferencji prasowej w Cieszynie, że nie ma zagrożenia dla dostaw ciepła do mieszkań w Cieszynie.

Energetyka Cieszyńska (EC) to spółka komunalna, która latem stanęła przed widmem upadłości. Wówczas, za zgodą radnych, została włączona w struktury Tauron Ciepło (TC). - Tauron Ciepło, przejmując Energetykę Cieszyńską, zabezpieczył paliwo i przygotował ją na najbliższy sezon grzewczy. – wyjaśnił Staniszewski

Dodał, że jeszcze w sierpniu składy węgla Energetyki Cieszyńskiej były praktycznie puste, a obecnie leży na nich 6,5 tys. ton opału.- Udało się to między innymi dlatego, że Tauron Wydobycie i Polska Grupa Górnicza poszły nam o tyle na rękę, że przy braku finansowania w sierpniu, wrześniu i połowie października węgiel był dostarczany. – powiedział Prezes EC Wojciech Frank.

Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna powiedziała podczas spotkania, że ciepło systemowe z EC dociera do około 45 proc. mieszkańców miasta.

Prezes EC Wojciech Frank dodał, że w pierwszych miesiącach po przejęciu udziałów w spółce nowy zarząd szczególny nacisk kładł na to, by firma nie upadła. - To się udało i dziś nie ma takiego zagrożenia.  – podkreślił.

W grudniu EC zakupi dalsze 5 tys. ton węgla. - Średnie zużycie w szczycie sezonu to około 4 tys. ton miesięcznie. Teraz negocjujemy ceny na przyszły rok z Polską Grupą Górniczą i Tauronem Wydobyciem. – wyjaśnił Frank.

Łączna moc cieplna przejętych przez Tauron źródeł Energetyki Cieszyńskiej wynosi 70 MW, w tym 23 MW pochodzi z kogeneracji. System dystrybucji ciepła obejmuje ponad 55 km sieci ciepłowniczej oraz 434 węzły cieplne.

Tauron Ciepło to największy dostawca ciepła w śląsko-dąbrowskiej aglomeracji i jedna z największych firm ciepłowniczych w Polsce.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-05 18:02:52
"tom": ... cały ten art. to wielki pic na wodę pod tyt. cnd. Od początku było wiadomo że cała operacja jest typowo papierową, by przejąć EC za free. Po wyborach się dowiemy co było zapłatą za ten deal ;-)
2022-12-05 18:08:36
Oko: Właśnie, pilnie obserwujmy, co będzie robić gosposia po wyborach.
2022-12-05 18:38:12
"tom": ... czyżby foto Gosposi na ściance Tauronu - przedstawiało prezent od Miasta dla Prezesa, czy prezent od Prezesa - na ręce Gosposi, kto zgadnie ;-)
2022-12-05 18:57:40
ET: Wysoko oceniacie zdolności negocjacyjne gosposi. Obstawiam, że tacy rasowi gracze jakimi są przedstawiciele Tauronu zwodzili ją śmiesznymi obietnicami żeby zyskać na czasie i przeczekali do sierpnia, postawili pod ścianą albo oddajesz za free albo bujaj się sama. I jak się to skończyło widzimy sami.
2022-12-05 19:15:52
"tom": ... zaraz zdolności negocjacyjne a podziękowanie za przysługę to to nic , nawet za znaleźne należy się 10%, ale to byłoby zbyt drogo ;-)
2022-12-05 20:56:52
perpetua: wam prymitywne pisie kundle nie przejdą przez gardło słowa "pani burmistrz Staszkiewicz", bo z tej samej chamskiej gliny jesteście ulepieni co zdradzieckie mordy i kanalie wasi idole z Nowogrodzkiej
2022-12-05 21:09:57
"tom": ... prymitywie! jak chcesz pouczać to pisz Pani Burmistrz Gabriela Staszkiewicz ;-)
2022-12-05 23:06:49
perpetua: tylko się tomciu nie zeser w tym stresie
2022-12-06 07:47:17
"tom": ... patrzę na twoje kaktusy, perpetua i nie mogę się powstrzymać ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: