Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie będą nowe parkingi

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

Ostatnio pojawiła się szansa na zmianę tej sytuacji — radni przegłosowali uchwałę przewidującą budowę nowych miejsc parkingowych (…) Od trzech miesięcy w Radzie Miejskiej Cieszyna działa doraźna Komisja ds. budowy nowych miejsc parkingowych. Po przeanalizowaniu sytuacji Komisja zawnioskowała o podjęcie uchwał w sprawie przystąpienia do realizacji dwóch projektów: budowy miejskiego parkingu wielopoziomowego przy ul. Michejdy w Cieszynie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego oraz budowy wspólnie z Powiatem Cieszyńskim obiektu sportowego z funkcją parkingu przy ul. 3 Maja w Cieszynie – wskazują władze miasta.

Zgodnie z brzmieniem uchwały, miasto Cieszyn wyraża wolę przystąpienia wraz z Powiatem Cieszyńskim do realizacji projektu partnerskiego „Budowa obiektu sportowego z funkcją parkingu przy ul. 3 Maja w Cieszynie”. Zasady partnerstwa miasta i powiatu określić ma pisemne porozumienie, zawarte pomiędzy tymi jednostkami samorządu terytorialnego, z ramienia miasta do zawarcia tego porozumienia upoważniony zostaje burmistrz.

Chociaż na sesji nie zapadły jeszcze kluczowe decyzje, dzięki którym bylibyśmy w stanie określić, kiedy dokładnie nowe miejsca parkingowe w Cieszynie się pojawią, przegłosowanie uchwały jest szansą na polepszenie sytuacji parkingowej w mieście. Aktualnie radni podjęli decyzję o tworzeniu takich miejsc, jednak do ich powstania zapewne minie jeszcze trochę czasu – przede wszystkim budżet miasta i powiatu musi przewidzieć odpowiednie środki, następnie musi powstać projekt, a na końcu musi zostać wyłoniony wykonawca.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-21 16:20:53
anatol: \&quot;miasto Cieszyn wyraża wolę przystąpienia wraz z Powiatem Cieszyńskim do realizacji projektu partnerskiego "Budowa obiektu sportowego z funkcją parkingu przy ul. 3 Maja w Cieszynie".<br />Zaczęło się obiecująco. Jednak na koniec artykułu czytamy, że: na sesji nie zapadły kluczowe decyzje i do realizacji projektu minie jeszcze dużo czasu. Nie ma środków, nie ma projektu, nie został wyłoniony wykonawca. <br />A więc o co w tym zamieszaniu chodzi? Otóż idą wybory do Samorządów i coś trzeba suwerenowi obiecać. Festiwal obietnic dopiero przed nami więc przygotujmy się na cuda-wianki.
2018-05-21 18:12:22
ferdek: Hmm temat walkowany od 25 lat. Podobnie jak lądowisko na szpitalu....
2018-05-21 18:53:35
zubermarek: Obiecywano kiedyś parkin podziemny pod płytą rynku w Cieszynie i co........howno. Tak samo będzie z tymi obiecankami. Ja mogę obiecać każdemu po Mercedesie byle mnie tylko wybrali na burmistrza a po wyborach .......całujta misia w d..pę. (-:
2018-05-21 19:11:37
bronek91: \&quot;władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.\&quot;- cytat <br /><br />Mondrość ludowa głosi, jak dziecka rechtorowi godają \&quot;Dzień dobry\&quot; to znaczy, że rok szkolny nadchodzi. <br />Podobnie, jak władza wychodzi z inicjatywą, oznacza iż wybory blisko.... Nawet ni ma żodnego słowa o klientach..... Ni ma słowa o gospodarzu, z łaski którego pewne osoby sprawują lukratywne stanowiska.... Za to jest mowa o...<br /><br />\&quot;niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów,\&quot;- cytat <br /><br />Za tym na potrzeby możnych został nakierowany akcent.... Ciekawe czy tylko w relacji autora tekstu czy również ze strony włodarzy.... <br /><br />Problem z samochodami ma każde miasto i trudno tego nie zauważyć.... Mieszkańcy od dawna dopominali się o rozwiązanie tego zagadnienia..... Przypominam, iż kwestia jest złożona i wymaga rozwiązań na wielu poziomach, budowa nowych obiektów to dopiero początek... A jaki wpływ na ilość pojazdów w mieście ma jakość miejscowej komunikacji??? Połączenia międzymiastowe, potencjalne ścieżki rowerowe, oczywiście tam gdzie będą funkcjonalne a nie w miejscach wg. opinii jakiejś naprędce powołanej komisji.... <br /><br />Drodzy politycy lokalni z PiS i z PO, tak często zmieniacie formacje, zresztą spora część z was, iż trudno się połapać. To, iż w końcu zauważyliście problem, to dobrze o tym świadczy. Jednak proponowałbym wspólnie z powiatem i innymi gminami opracować kompleksowy plan rozładowania korków i natłoków pojazdów w miastach. Sama obietnica to zbyt mało. Mieliście 4 lata, żeby coś opracować ale po co, przeca nie wiadomo kto wygra, bo to w dużej mierze zależy od centrali, a po co następcom czynić dobrą pozycję na start.... Zresztą i tak pewnie potencjalna zmiana partii dominującej skończyłaby się kolejną roszadą wraz ze zmianami kabotów. Brak wymiany lokalnych elit, rządy PO-PiSu powodują kratokrację i patologizację idei samorządu w Polsce. Potem władzę, czyli lud, traktuje się wg. systemu klientelizmu, kto kogo zno, kto je czego prezesem itd.... Natomiast korzystający z urzędu to nie jego gospodarze, tylko klienci.... <br /><br />Tak nawiasem, czy na tych potencjalnych parkingach, które powstaną w bliżej nieokreślonym czasie przygotowano jakieś miejsca dla lokalnych VIPów???? Może na radę do ratusza nie chce się tak daleko na nóżkach chodzić???? <br /><br />Może tak ludowi (prawdziwej władzy) umożliwić sytuację braku konieczności korzystania z samochodów???? Może zmniejszyć opłacalność korzystania z prywatnych środków lokomocji???? <br /><br />Jak zwykle, nie jest ważny początek, ale zakończenie....
2018-05-21 19:34:25
bronek91: zubermarek<br />Korfanty każdemu głosującemu w 1921 roku w plebiscycie za Polską obiecał krowę, ciekawe kto do dzisiaj dostał??? Przynajmniej cel miał szczytny... Natomiast w tym przypadku co jest powodem inicjatywy? Może zatłoczone ulice?
2018-05-21 22:13:10
krzysztof.mm: obrzydliwa ekipa
2018-05-22 07:40:37
sztefa7: Plac na \&quot;amfiteatrze\&quot;marnuje się od lat,wystarczy odwaga urzędników aby zrobić wielopoziomowy parking i pozyskać inwestora który będzie miał w tym interes ale odwagi nie ma nikt bo przecież jak po co,przecież urzędnik ma zapewniony etat to już mu wystarczy,po ci się starać.Cieszyn ma potencjał ale urzędnicy już nie.chwalenie się że zrobili chodnik drogę itp to coś w ich stylu a to przecież ich obowiązek,galeria stela już dawno by działała ale urzędnicy blokowali,szantażowali inwestora aby coś jeszcze dołożył ,trzeba młodych kreatywnych urzędników z ambicjami a nie z myślą że mają etat i już zrobili wszystko ale dla siebie.Nawiasem mówiąc żal mi Cieszyna bo jest na bocznym torze od wielu lat
2018-05-22 17:20:10
bronek91: Jeżeli chodzi u urzędników, pytanie co jest u nich cenione najbardziej? Własna inicjatywa, kreatywność, umiejętność krytycznego myślenia i argumentacji własnego zdania czy raczej uległość, umiejętność sprawnego wykonywania prikazów, podporządkowanie się i brak tolerancji dla wszelkiego rodzaju wychylania się. Niestety, ale problem ten nie dotyczy tylko urzędów ale również lokalnych kadr partyjnych. Działacze i sympatycy partii dobrani wedle odpowiedniego klucza zajmują potem stanowiska w samorządach i reprezentują niejednokrotnie ten sam poziom co urzędnicy. Zatem dominuje marazm, brak oryginalnej własnej inicjatywy, koncepcji, niechęć do utożsamiania się z samorządem kosztem lojalności partyjnej. <br />Obecnie mamy tego efekty. Brak jakiejkolwiek oryginalnego planu czy koncepcji rozwoju czy nawet funkcjonowania samorządu, brak spójnej polityki pomiędzy poszczególnymi \&quot;gabinetami\&quot; włodarzy a zwykłe administrowanie jest przedstawiane jako przykład heroizmu. Oto esencja samorządu PO-PiSowej III RP.<br /><br />W efekcie lokalna egzystencja upolitycznionych działaczy samorządowych zbudowana jest w oparciu o wizerunek centralnie władającej partii a losy funkcjonariuszy partyjnych powiązane są z bytami działającymi w Warszawie. Gdy nadchodzi lokalna kampania samorządowa, pojawiają się problemy z promocją własnego wizerunku i niejednokrotnie wiąże się to z normalnym funkcjonowaniem samorządu, co niczym nadzwyczajnym ani wyjątkowym nie jest... <br /><br />Potem się dziwimy, iż inicjatywy samorządowców są wyalienowane, oderwane od oczekiwań lokalnych społeczności a usłużne lokalne media, w końcu uzależnione od woli i specyfiki lokalnych ośrodków władzy jedynie przyklaskują nie zawsze trafionym poczynaniom. <br /><br />Lokalna społeczność oczekuje merytorycznej debaty, prezentacji programu wyborczego, koncepcji samorządu, refleksji w odniesieniu do przyszłości i teraźniejszości samorządu, możliwości debaty na poziomie a nie ustawionej z odpowiednio przygotowanymi pytaniami i odpowiedziami a także z ogólnikami i chwytliwymi komunałami. Niektórzy z samorządowców nawet nie zdają sobie sprawy, jak rolę lokalnego przywódcy mylą ze stanowiskiem błazna. <br />PS te słowa odnoszą się do całego lokalnego samorządu i wszystkich lokalnych partii a nie danego magistratu, żeby była jasność.
2018-05-23 05:51:50
krzysztof.mm: \&quot;W Cieszynie będą nowe parkingi\&quot;...<br /><br />na początek na pewno potrzebny jest w Cieszynie nowy burmistrz i nowa cała ratuszowa menażeria
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: