Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Chorwacji o pierwsze punkty

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata. Załoga LOTOS Rally Team wystartuje w nadchodzącym Rajdzie Chorwacji (22-25.04).

Wygrana w Rajdzie Turcji oraz drugie miejsce na Sardynii, a w końcowej klasyfikacji generalnej w kategorii WRC 3 zajęli trzecie miejsce – to wyniki Kajetanowicza oraz Szczepaniaka w ubiegłym roku, a jak będzie w tym? Polacy rozpoczną ściganie w Chorwacji pod koniec tygodnia, a wcześniej testowali Skodę Fabię Rally2 Evo w okolicach Ustronia.

Walkę w Rajdowych Mistrzostwach Świata rozpoczynamy od Rajdu Chorwacji. Czekają nas wymagające odcinki specjalne, ze zmienną przyczepnością asfaltu. Będzie dużo wąskich i podbijających miejsc, myślę, że takie warunki udało nam się odwzorować na testach. Jeździliśmy w różnych warunkach pogodowych. Może niekoniecznie takie spotkamy w Chorwacji, ale ustawienia, które wypracowaliśmy, z pewnością mogą się przydać – przyznaje Kajetanowicz.

Na czwartek zaplanowano odcinek testowy, a w piątek czekają rajdowców pierwsze odcinki specjalne. – Wiem, że konkurencja będzie bardzo mocna, ja jednak koncentruję się na swojej pracy. Starty w rajdach są dla mnie spełnieniem marzeń. Udział w mistrzostwach świata powoduje, że czuję się jak dziecko w piaskownicy, a jednocześnie czuję wielką odpowiedzialność. Staram się zawsze jak najlepiej przygotować. Mam nadzieję, że hamować będziemy niewiele, a tego gazu wystarczy, by walczyć z najlepszymi kierowcami na świecie – dodaje ustronianin.

 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: