Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W bagażniku przez granicę

Na nietypową podróż zdecydowała się wybrać czwórka cudzoziemców. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego.

Nad ranem w przejściu granicznym Cieszyn Boguszowice 45 letni Czech podjechał Skodą Fabią do kontroli granicznej. Twierdził, że wraca z Polski do Czech z wyjazdu turystycznego. Jechał sam i twierdził, że nie wiezie żadnego bagażu, natomiast samochód wyglądał na mocno obciążony. Kierowca poproszony o otwarcie bagażnika zaczął się denerwować. Gdy już go otworzył było wiadomo, że miał powody do zdenerwowania. W bagażniku ukrytych było dwóch mężczyzn o azjatyckich rysach twarzy. Po wstępnych wyjaśnieniach ustalono, że jeden z nich to 25 letni Wietnamczyk, a drugi 32 letni Chińczyk. Cudzoziemcy w Polsce przebywali nielegalnie. Są mieszkańcami Czech, gdzie przebywają od dłuższego czasu. Nie potrafili wytłumaczyć w jaki sposób trafili do Polski i co tu robili.

Nielegalni migranci będą odpowiadać karnie za nielegalne przekroczenie granicy. Czech odpowie za pomoc im udzieloną w nielegalnym przekroczeniu granicy.

W czasie ostatniego weekendu to drugi ujawniony przypadek próby nielegalnego przekroczenia granicy w ukryciu w bagażniku. W tym samym przejściu granicznym, tym razem do Polski próbowała w bagażniku wjechać para Wietnamczyków. 47 letnia kobieta i 22 letni mężczyzna ukryci byli w bagażniku Fiata Croma. Oni także zostali zatrzymani i ich sprawa trafiła już do prokuratora. Wszyscy przyznali się do popełnienia przestępstwa i
wystąpili z wnioskiem o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie im kary 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
źródło: Radio 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: