Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VI Cieszyński Jarmark Rzemiosła

W niedzielę (18 września) po raz szósty na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym odbył się Cieszyński Jarmark Rzemiosła.

Przez cały dzień na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie można było podziwiać przy pracy ponad 40 rzemieślników z Polski i Czech – prawdziwych pasjonatów, którzy próbują uchronić od zapomnienia zanikające już techniki rękodzielnicze.

Wszyscy ci, którzy odwiedzili w niedzielę to wyjątkowe miejsce, mieli możliwość obejrzenia, a nawet nabycia ciekawych i unikalnych przedmiotów, oraz spróbowania swoich sił w zawodzie kowala i tkacza. Była też okazja do smakowania tradycyjnej kuchni przy dźwiękach muzyki. Nic dziwnego, bo przecież VI Cieszyński Jarmark Rzemiosła to nie tylko pokazy rzemiosła tradycyjnego, takiego jak kowalstwo artystyczne, haft regionalny, koronka, rzeźbiarstwo i pokazy rzemiosła artystycznego (biżuteria, decoupage, fusing), ale również kuchnia regionalna. 

- To wspaniałe miejsce – mówi Krystyna Macura z Bielska -Białej – słyszałam o nim od znajomych, a dzisiaj odwiedzając rodzinę w Cieszynie miałam okazję sama wziąć w nim udział. Na kolorowych straganach można zobaczyć niemal wszystko, są obrazy, rzeźby, wyroby z drewna, ciekawa biżuteria, "coś" na wzmocnienie i dużo pysznego jedzenia, a przede wszystkim panuje tutaj niesamowicie przyjacielska atmosfera.

Przypomnijmy Cieszyński Jarmark Rzemiosła odbywał się w ramach XI Skarbów z Cieszyńskiej Trówły. 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: