Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

V Spartakiada KGW

Spora dawka śmiechu, zapału oraz zagorzałej rywalizacji- w ten sposób można podsumować V Wojewódzką Spartakiadę Kół Gospodyń Wiejskich pt. ''Jak sie downi na dziedzinie bawióno'', która odbyła się w niedzielę (7.11) w sali gimnastycznej im. Wiślańskich Olimpijczyków Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle. W rywalizacji wzięło udział aż 20 drużyn KGW z województwa śląskiego i części Małopolski, uczestniczki rywalizowały m.in. o ''złote majtki''.

W rywalizacjach wzięły udział drużyny KGW z z 5 powiatów i 14 gmin, z województw: śląskiego i małopolskiego. Impreza miała na celu promocję dziedzictwa kulturowego wsi, poprzez zaprezentowanie tradycyjnych zabaw i konkurencji sportowych, a także ogólnego dorobku kulturowego KGW. Organizatorzy chcieli zaznaczyć także, że bez względu na wiek czy bez drogiego, specjalistycznego sprzętu, można fantastycznie, nie tylko promować aktywny i zdrowy styl życia, ale również zapewnić uczestnikom oraz licznym gościom i kibicom - wspaniałą zabawę i integrację środowiska lokalnego.

Panie z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem brały udział w konkurencjach, które miały m.in. przypomnieć, „Jak sie downi na dziedzinie bawióno”. Były więc: humorystyczna prezentacja drużyny, bieg z jajkiem na łyżce, bieg na nartach trzyosobowych, strzały na bramkę z zawiązanymi oczami, skoki na piłce, sztafeta w „tunelu”, rzut kapeluszem na odległość, jazda na rowerkach tzw. „góralkach” oraz „zabawa z owcami”. Dodatkową konkurencją o nagrodę specjalną (wspaniały tort), był wyścig w parach połączony z gaszeniem świeczek na tortach-atrapach.

W zawodach zwyciężyły Panie z zespołu KGW Zaborze gm. Chybie. Na drugiej pozycji podium uplasowało się KGW Leśna gm. Lipowa (pow. żywiecki), zaś trzecie miejsce zdobyła reprezentacja gospodarzy z KGW Wisła Głębce. Wszystkie uczestniczy otrzymały medale, drużyny dyplomy, a zwyciężczynie odebrały ręcznie zdobione szklane puchary, natomiast od szefowej Wiślańskiego Centrum Kultury – „złote, srebrne i brązowe majtki”. Nagroda specjalna, czyli okazjonalny tort za konkurencję dodatkową zdobyły dwie drużyny: KGW Zbytków i KGW Zaborze.

Spartakiadzie towarzyszył „olimpijski” znicz, przemarsz wszystkich drużyn prowadzony przez maskotkę Wisły – „Wiślaczka” oraz wspólny śpiew „We are the champions”. Panie z KGW Wisła Głębce, Dzięgielów, Zwardoń, Sól, Juszczyn i Bujaków przygotowały stoiska w pięknym rękodziełem, a także zadbały o gastronomię, częstując uczestników kanapkami.

red./mat.pras.

źródło: mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-10 21:10:46
traf: Grupa Kobiet ze Zbytkowa<br /> Zawsze do zbytków gotowa.
2015-11-10 22:24:21
bodziow: Spartakiada odbyła się w sobotę 7 listopada 2015 r. :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: