Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uważajcie - wieczorem i w nocy może być niebezpiecznie

Dziś (01.07.2019) wieczorem i w nocy możemy spodziewać się gwałtownych wichur, opadów deszczu oraz gradobicia. O zagrożeniu poinformował zarówno Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego katowickiego Urzędu Wojewódzkiego, jak i obsługujący system powiadamiana SMS, czyli alert RCB. Zagrożenie dotyczy również powiatu cieszyńskiego.

- Uwaga! Dziś i w nocy (01/07) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz - zostań w domu – brzmi treść wiadomości SMS, którą prawdopodobnie otrzymała spora grupa mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Wszystko za sprawą faktu, że do wieczora prawdopodobnie burza i inne niebezpieczne zjawiska atmosferyczne dotrą również do nas.

Z kolei IMGW informuje o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu, sięgającymi nawet 40 mm oraz z porywami wiatru do 100 km/h a lokalnie nawet do 115 km/h. Miejscami wystąpi duży grad, istnieje również ryzyko lokalnego wystąpienia trąb powietrznych. Łącznie z takimi warunkami mają zmagać się dziś 32 powiaty z terenu województwa śląskiego, w tym powiat cieszyński.

Jakie najlepiej podjąć dziś środki ostrożności? Przede wszystkim, jeżeli nie jest to konieczne, nie wychodzić z domu. Unikać również podróży samochodem (trudne warunki na drodze sprzyjają wypadkom). Gdy już znajdziemy się na otwartej przestrzeni, unikać chowania się pod drzewami. Należy również zabezpieczyć lżejsze rzeczy, tak aby nie zostały porwane przez wiatr (w przeciwnym razie mogą stworzyć zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego). Bardzo ważne jest również, aby pamiętać o zapewnieniu bezpiecznego schronienia zwierzętom domowym i gospodarskim.

 

Jeżeli chcecie monitorować aktualne zagrożenia w powiecie - ostrzeżenia dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: