Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważajcie na „wirtualne pensjonaty” – apelują policjanci!

Ofert spędzenia Świąt Bożego Narodzenia bądź Sylwestra w górach, nad morzem czy w każdym innym miejscu, z dala od codziennego zgiełku jest naprawdę bardzo wiele. W tym okresie atrakcyjne propozycje hoteli czy pensjonatów kuszą swoją ofertą świątecznego wypoczynku. Jak się okazuje, to doskonały okres dla oszustów, którzy proponują atrakcyjną ofertę wypoczynku, pobierają zaliczkę i ślad po nich znika!

Metoda na tzw. „wirtualne pensjonaty” staje się coraz bardziej popularna - Takie oszustwo polega na umieszczaniu w Internecie, na portalach aukcyjnych czy na spreparowanych stronach internetowych, fałszywych ogłoszeń o miejscach noclegowych w Zakopanem i okolicach. Zazwyczaj są to nad wyraz atrakcyjne oferty kuszące znakomitą lokalizacją, zaniżoną ceną, zdjęciami wspaniałych apartamentów czy urokliwych domków oraz zapierających dech widoków z ich okien. W rzeczywistości są to jednak oferty mające na celu wyłącznie wyłudzenie pieniędzy w postaci zaliczki. Po tym jak kwota zaliczki wpłynie na konto oferenta, kontakt z nim się urywa.

Działanie oszustów cały czas się jednak zmienia i nie polega już tylko na próbie wyłudzenia pieniędzy na nieistniejące pensjonaty pod nie istniejącymi adresami. Przestępcy coraz częściej podszywają się pod istniejące firmy, hotele i pensjonaty oraz pośredników wynajmujących rzeczywiste apartamenty. Na stronach internetowych takich podmiotów zmieniany jest tylko numer telefonu i numer konta bankowego, tak aby wpłacona zaliczka trafiała do przestępcy, a nie do prawdziwego przedsiębiorcy.

Preparowane są również strony internetowe łudząco podobne do prawdziwych lub wykorzystujące znajdujące się tam dane takie jak numery nip, regon, nazwisko właściciela itp. – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-06 08:13:31
alouette: Pomysłowość oszustów nie zna granic...
2018-12-06 16:56:25
bronek91: Czego już spekulacja nie wymyśli. Typowy przykład najgorszego chamstwa, ewidentnej bezczelności, obrzydliwego braku skrupułów, perwersyjnej chciwości i BRAKU POSIADANIA JAKICHKOLWIEK ZASAD A ZWŁASZCZA SUMIENIA (Kołtuneria). Konsekwencja zaniku wpływu wspólnot wyznaniowych i etyki na postępowanie społeczeństwa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: