Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważajcie na oszusta

Na wnuczka, na policjanta a teraz - na urzędnika. Pomysłowość osób, które chcą wyłudzić pieniądze, nie zna granic.

Na podstawie zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców ostrzegamy o pojawieniu się na terenie naszej gminy osoby podającej się za pracownika Urzędu Gminy Hażlach – informuje internetowa strona gminy Hażlach.
Mężczyzna według opisu jest wysoki i szczupły mężczyzna, widziany był widziany w żółtej kurtce. Prowadzi zbiórkę pieniędzy na osoby chore, niepełnosprawne i w podeszłym wieku. W celu uwiarygodnienia swojego działania przedstawia nawet listę darczyńców.

Jak informuje hażlaski urząd - W związku z powyższym Urząd Gminy Hażlach informuje, że nikt spośród jego pracowników, a także pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, nie prowadzi na terenie gminy Hażlach żadnej zbiórki środków finansowych.

Urzędnicy apelują też, aby w przypadku podejmowania przez nieznane osoby działań wywołujących podejrzenie usiłowania wyłudzenia pieniędzy należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę Policji: telefon alarmowy 997, Komisariat Policji w Zebrzydowicach – tel. 32 47 83 930.  

Jak mówi . Asp Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy KPP w Cieszynie – otrzymaliśmy dziś taki sygnał ze strony Urzędu Gminy w Hażlachu. Gminę patrolowali policjanci komisariatu z Zebrzydowic, jednak nikogo podejrzanego a opisywanego przez świadków, nie napotkano. Nie mamy też informacji o tym, żeby ktokolwiek został poszkodowany. Trzeba jednak przypomnieć, że żaden urząd nie organizuje zbiórek i nie odwiedza mieszkańców w domach. Jak apeluje Pawlik – uczulmy, szczególnie osoby starsze, aby reagować na takie zdarzenia i nie przekazywały nieznanym osobom pieniędzy.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: