Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uważaj na oszustów

Oszuści co chwile wymyślają nowe sposoby, by wyłudzić pieniądze. Niestety, najczęściej ofiarami padają osoby starsze. Mimo apeli, ciągle udaje się naciągnąć metodami 'na wnuczka'. Ale przestępcy wybierają również inne metody.

Jak informuje Monika Adamus z Departament Komunikacji firmy energetycznej Tauron, na terenie województwa śląskiego pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników tej firmy. Próbują oni wyłudzić opłaty za naprawy i wymiany legalizacyjne liczników energii elektrycznej. Ostrzegamy przed nieuczciwymi praktykami. Przypominamy, że wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej są bezpłatne i nie powodują zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii – mówi Adamus.

TAURON Dystrybucja S.A. jest jedynym właścicielem liczników energii elektrycznej, które znajdują się na elementach sieci energetycznej, do której przyłączone są gospodarstwa domowe na obszarze działania firmy energetycznej. Wyłącznie pracownicy TAURON lub osoby upoważnione mają prawo do legalizacji i sprawdzenia działania liczników. Ingerencja w licznik energii elektrycznej lub inne elementy układu pomiarowego przez osoby do tego nieuprawnione stanowi naruszenie przepisów prawa. - dodaje Adamus.

Przedstawiciele firmy przypominają kilka faktów, o których trzeba pamiętać :

  • Wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej są bezpłatne.
  • Wymiana, legalizacja, czy serwis liczników energii elektrycznej nie powodują zmian w warunkach aktualnej umowy o dostawę energii.
  • Elektromonterzy dokonujący wymiany lub sprawdzenia licznika energii elektrycznej posiadają identyfikator z imieniem, nazwiskiem i specjalnym niepowtarzalnym numerem oraz numerowaną legitymację służbową
  • Klient ma prawo do sprawdzenia legitymacji służbowej pracownika – jeżeli cokolwiek wzbudza wątpliwości, dane elektromontera można sprawdzić dzwoniąc na Infolinię 800 889 909 lub 32 606 0 606. Można również zgłosić ten fakt policji.


Red.

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-11 15:55:17
as355: Nie róbcie jaj to nie te święta ,,jak starsza osoba ma sprawdzić legitymację ,czy to co dany osobnik robi przy liczniku ???.Ledwo do drzwi podejdzie i otworzy bo natrętnie dzwonią i ostrzegają że ponowne przyjście będzie płatne .A jak powiedzą że zapłacić przelewem to babcia wyciąga stówę i kawę robi do ciasta .Znam takie wypadki ,,a to okulary nie wiadomo gdzie a to nikogo młodszego w domu nie ma (na co tz elektrycy czekają )a to w ubraniu takim z napisami przyszli i licznik chcieli wyłączyć a babcia obiad na piecu gotuje .Nie wpuścić takich osobników do domu ,ustalić termin wizyty ,i takie tam ,ze strony dostawcy prądu nie z naszej .Teraz modna jest legalizacja liczników i przychodzą jacyś ludzie ,ale to dostawca usługi powinien zawiadomić odbiorce o wizycie w naszym domu ,bo co do płacenia to do przodu a co do naprawy czy legalizacji są do tyłu .<br />
2015-11-11 21:09:13
drax1980: Taką Szuje bym w czynie społecznym odstrzelił!!!!!!!!!!!!!!
2015-11-11 23:06:50
alternatywy 5: O jakich oszustach jest mowa, tych legalnych czy nielegalnych?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: