Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uważaj, co wlewasz do sylwestrowego kieliszka!

Cieszyniacy! Uważajcie co pijecie w tę sylwestrową noc. Po kolejnych przypadkach zatrucia metanolem przed trefnym alkoholem ostrzega Wojewoda Śląski oraz Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach.


Służby ostrzegają przed spożywaniem wyrobów alkoholowych niewiadomego pochodzenia, jak również wszelkiego rodzaju płynów zawierających alkohol, gdyż mogą one zawierać metanol w ilościach zagrażających życiu lub zdrowiu.


Od 27 sierpnia w woj. śląskim zarejestrowano łącznie 21 potwierdzonych zatruć alkoholem metylowym, w tym 12 przypadków śmiertelnych oraz trzy podejrzenia śmiertelnego zatrucia. Ostatnią ofiarą jest 53-latek z Pawłowic, który zmarł po tym jak w Boże Narodzenie napił się trefnego alkoholu.


Afera alkoholowa w Czechach jakby ucichła, jednak wciąż dochodzi do przypadków zatrucia metanolem. Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego wyroby o zawartości alkoholu powyżej 20% obj. wyprodukowane w Republice Czeskiej, mogą być wprowadzone do obiegu wyłącznie pod warunkiem posiadania „Deklaracji pochodzenia”.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: