Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga: zamykają skrzyżowanie

To będą trudne miesiące dla kierowców w Skoczowie. Niebawem całkowicie zamknięte dla ruchu będzie jedno z głównych skrzyżowań w mieście. Rozpoczyna się budowa biszkoptowego ronda.

W najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia wprowadzona w życie zostanie nowa organizacja ruchu, w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Targowej, Górny Bór i Mickiewicza w Skoczowie. Pisaliśmy o inwestycji kilkukrotnie:
Skoczów – rondo jak biszkopt
Skoczów – rondo do jesieni

Remont powoli staje się faktem. Wycięto już drzewa znajdujące się na terenie placu budowy. W poniedziałek 23 kwietnia zaczną obowiązywać objazdy. Najważniejsza informacja w tym momencie jest taka, że obecne skrzyżowanie dróg: Targowa, Mickiewicza i Górny Bór zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego.

Niewielkim wyjątkiem będzie jedynie połączenie części ulicy Targowej z ulicą Mickiewicza, prowadzącą w kierunku dworca kolejowego. Jak tłumaczy Portalowi OX.pl Dawid Czarnecki, kierownik robót – jest to spowodowane tym, że ten odcinek nie ma dojazdu z innej strony. Będzie wydzielony wąski korytarz, na którym obowiązywał będzie ruch wahadłowy. Drugi, podobny odcinek będzie od sklepu Biedronka w kierunku drogi S52, tam prace będą toczyły się 'pod ruchem'. Będzie jednostronne zajęcie jezdni. W tym momencie trwać tam będą prace z wymianą kanalizacji.

W poniedziałek urzędnicy z PZDP i policja przeprowadzą odbiór oznakowania. Jeśli nie będzie żadnych uchybień, nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać.

Ważna informacja również dla mieszkańców podróżujących autobusami. Zlikwidowane na czas budowy zostają przystanki autobusowe, które obecnie zlokalizowane są przy skrzyżowaniu ulic Gustawa Morcinka z Górnym Borem. Od poniedziałku autobusy zatrzymywać się będą na parkingu przy stawach.- Autobusy nie będą jeździły ulicą Mickiewicza i Górny Bór. Wyjeżdżając ze skoczowskiego dworca autobusowego, pojadą ulicą Objazdową, w stronę Międzyświecia, tam skręcą w ul. Gołęszyców i dojadą do ulicy Górny Bór. Zatrzymają się na przystanku, zawrócą i znowu ulicą Gołęszyców pojadą w kierunku Cieszyna – wyjaśnia kierownik robót.

Tędy też prowadzi objazd dla samochodów osobowych. Ci, którzy chcą wydostać się z osiedla, muszą wybrać albo wyjazd ulicą Ciężarową obok firmy Teksid i dalej w kierunku ulicy Wiślańskiej, bądź ulicą Gołęszyców w kierunku Międzyświecia. Kolejne etapy czasowej organizacji ruchu będą wdrażane sukcesywnie w powiązaniu z rzeczywistym postępem robót.

Jak zapowiada przedstawiciel firmy Eurovia Polska, prace mają być prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 18. - Niewykluczone jednak, że jeśli będą długotrwałe opady deszczu, prace będą również wykonywane w soboty -dodaje Czarnecki.

Wyznaczone stałe objazdy zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu na czas robót, prowadzą ulicami:
- Targowa – ks. J. Mocko, ks. J. Mocko – Ciężarowa – Wiślańska, Ciężarowa – Górny Bór – Gołęszyców
- Mickiewicza – Objazdowa – Cieszyńska, Cieszyńska – Gołęszyców, Gołęszyców – Górny Bór – Ciężarowa
- Targowa – Mickiewicza w kierunku PKP (ruch wahadłowy)

Jan Bacza

   

 


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-17 21:28:21
Skoczowianin1950: \&quot; Niewielkim wyjątkiem będzie jedynie połączenie części ulicy Targowej z ulicą Mickiewicza, prowadzącą w kierunku dworca kolejowego. Jak tłumaczy Portalowi OX.pl Dawid Czarnecki, kierownik robót - jest to spowodowane tym, że ten odcinek nie ma dojazdu z innej strony. \&quot; &gt;&gt;&gt; widać nie znają topografii terenu !!! wystarczyłoby wyasfaltować ulicę Czarny Chodnik i dojazd byłby od ulicy J.E.Mocko !!!<br /><br />inny paradoks w tekście powyżej to złe poprowadzenie objazdu dla komunikacji autobusowej.<br /><br />Moim zdaniem Autobusy Wyjeżdżając ze skoczowskiego dworca autobusowego, powinny jechać ulicą Wiślańską, potem skręcą w ulicę Ciężarową i dojadą do ulicy Górny Bór. Zatrzymają się na przystanku, zawrócą i normalnie ulicą Gołęszyców pojadą w kierunku Cieszyna. <br />Autobusy jadące w kierunku Bielska i Brennej przyjeżdżając od Cieszyna, Zatrzymają się na przystanku, zawrócą i pojadą ulicą Gołęszyców , następnie skręcą w ulicę Cieszyńską, dalej ulicą Objazdową dojadą do dworca autobusowego w Skoczowie.
2018-04-18 13:14:54
krzysztof.mm: albo to niedbałość ox, albo asekuracja ratusza - dlaczego nie ma informacji o terminie zakończenia robót?
2018-04-18 14:20:40
grz3s: do krzysztof.mm<br />wystarczy wejść na skoczów.pl i tam są podane wszystkie terminy - koniec prac to listopad 2018
2018-04-18 14:24:09
bronek91: krzysztof.mm <br />Raczej powinieneś zapytać jaki jest planowany termin zakończenia/oddania do użytku. Gdybyś pomyślał, konkretny termin zakończenia nigdy nie jest znany na tym etapie prac, raczej planowany.<br /><br />Zatem co krzysztof.mm nie wiesz jak ustalić kalendarzyk wyborczy albo jak rozłożyć akcję planowanego szkalowania, manipulowania, działania na emocjacjach i post- prawdy? <br /><br />Dziwi mnie, dlaczego nie zwróciłeś uwagi na wycięte drzewa i nie oskarżyłeś o to PiSu a fotek nie dostarczyłeś do lokalnych redakcji z prośbą o publikacje w celu wycierania sobie gęby rzekomą ekologią i szkalowania innych. Teraz widać krzysztof.mm jak dbasz i jakie znaczenie dla Ciebie ma przyroda.
2018-04-18 15:27:50
krzysztof.mm: grz3s - to znaczy, że niedbałość ox - bo jest to w końcu bardzo ważna informacja
2018-04-18 15:28:33
krzysztof.mm: bronek - bulczysz jak zwykle
2018-04-18 15:32:48
krzysztof.mm: skoczowiakom zatem zdrowia życzę, armagedon już się zaczyna<br /><br />swoją drogą w XXI wieku, kiedy w kilka miesięcy realizuje się nieraz naprawdę duże inwestycje, budowa malutkiego ronda ma ponad pół roku trwać??...
2018-04-18 19:56:33
bronek91: Krzysztof.mm <br />Tydź ino z Ciebie bierym przykład- to źle? <br />Ty się dziwisz zapowiadanemu terminowi realizacji? Poprzednicy organizowali dane budowy podobnie, ino jednymu udało się złożyć inwestycje dwóch rond po terminie wyborów, ale to już było downo...... <br />Armagedon, od kiedy Ty krzysztof.mm do Biblii się odwołujesz, to się dopiero zaczyna. Już na siłe, akurat w tym roku, chociaż problem pojawił się wcześniej, rusza sprawa z przedszkolami, jeden próbował zwrócić na siebie uwage poprzez postawienie żółtej skrzynki.... Tak się zastanawiam, co w najbliższym czasie nas jeszcze czeka ale już wiem skąd wszelkiego typu rancza i innego typu uszy prezesa czerpią inspiracje. <br /><br />Krzysztof.mm Ty się lepiej zastanów jak nazwać nowe rondo? Może bitwy pod Skoczowem, o ile to nie urazi uczucia patriotyczne Czechów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: