Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga z wodą!

Nie przesadzajmy z polewaniem- ostrzegają policjanci. Zwyczaj zwyczajem, ale przesada może być uznana za chuligański wybryk czy nawet przestępstwo.

Dziś lany poniedziałek. Wprawdzie aura jest typowo zimowa i bardziej odpowiednie wydaje się być obrzucanie śnieżkami, jednak wielu z nas zdecyduje się – w ramach podtrzymania tradycji oczywiście – oblać kogoś wodą. Pamiętajmy wtedy, by zachować umiar, bo mogą nas nawet czekać konsekwencje karne: -Pamiętajmy, że polewanie się wodą w poniedziałek wielkanocny zwany „śmigusem-dyngusem” można uznać za zachowanie mieszczące się w ramach zwyczaju, o ile nie przekracza on norm ogólnie przyjętych w danym środowisku. Zachowania przekraczające te normy mogą powodować odpowiedzialność sprawcy za popełnione wykroczenie, a w skrajnych przypadkach nawet za przestępstwo. Może się tak stać np. w przypadku zniszczenia odzieży osoby oblanej brudną wodą – informuje sierż. Benedykt Polok, referent Wydziału Prewencji KPP Cieszyn.

Nie dajmy się ponieść fantazji i zostawmy oblewanie samochodów pracownikom myjni: -Również oblanie wodą szyby jadącego samochodu lub rowerzysty albo rzucanie w szyby samochodowe woreczkami z wodą nie mieści się w ramach zwyczaju, bo może w konsekwencji doprowadzić do wypadku drogowego, a sprawca może ponieść odpowiedzialność karną za swoje zachowanie – dodaje funkcjonariusz.

vdka

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: