Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga! Utrudnienia na drogach w regionie!

Na Śląsku Cieszyńskim znów można zaobserwować intensywne opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej i trzymające wciąż ujemne temperatury powodują potężne utrudnienia na terenie całego regionu.

Drogowcy zmobilizowali wszystkie siły, jednak ciągłe opady powodują, że na drogach praktycznie przez cały czas jest biało. Główne arterie są odśnieżane i posypywane środkiem, który zapobiega pojawianiu się lodu, jednak na bocznych drogach pokrywa lodowa często uniemożliwia bezpieczną jazdę.

Na drogach w regionie pojawiają się potężne utrudnienia. Część z nich jest związana z kolizjami, część jest wynikiem zatrzymania się samochodów ciężarowych, które nie są w stanie pokonać wzniesień. O aktualne utrudnienia (godzina 14:30) zapytaliśmy cieszyńską policję. - W Istebnej stoi cysterna i ruch jest utrudniony. W Koniakowie na DW943 w kierunku Ochodzitej stoi TIR. W Cieszynie również występują utrudnienia spowodowane przez TIR-y, są jednak na bieżąco usuwane – poinformował ASP. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej policji. Jak dowiedzieliśmy się od czytelników utrudnienia pojawiają się również na S52, szczególnie w rejonie granicy. Wciąż może być zablokowany jeden pas ruchu na drodze w kierunku Cieszyna, w związku z rozpoczętą wcześniej akcją wyciągania TIR-a, który wypadł z drogi.

Jak zachować się w sytuacji, kiedy sytuację na drogach ciężko uznać za zachęcającą i sprzyjającą bezpiecznej jeździe? – W związku z warunkami pogodowymi apelujemy o szczególną uwagę na drodze i cierpliwość. Warunki, jak widać, są bardzo trudne. Jeżeli ktoś nie musi podróżować lub może przełożyć w czasie przemieszczanie się samochodem, to polecamy skorzystać z takiej opcji – tłumaczy Pawlik.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-08 18:14:46
john: Utrudnienia powodują Tiry a nie zima.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją