Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwaga! Strażacy protestują, ale do pożaru wyjadą

Jutro (21.12.2011r.) protestują strażacy. Jak w całej Polsce tak i w Cieszynie zostaną wywieszone flagi na znak akcji protestacyjnej. Jeśli te działania nie przyniosą oczekiwanego skutku strażacy posuną się do bardziej uciążliwych protestów.

 

Akcja protestacyjna funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej to odpowiedź na zapowiedzi premiera, że w budżecie państwa starczy pieniędzy tylko na podwyżki dla policjantów i wojskowych. W całym kraju zawrzało, a służby mundurowe, które zostały pominięte z rozgoryczeniem mówią o swojej sytuacji i nierównym traktowaniu przez premiera.  – Nie mieliśmy podwyżki od 2009 roku, a w czasach stale rosnących cen nasze płace nie są wynagradzające nasze narażenie życia. Nad swoją drogą zawodową zastanawiają się zwłaszcza młodzi strażacy, którzy zaraz na początku swojej zawodowej drogi spotykają się z niełatwą pracą za niezadawalającą pensję – mówi asp. Waldemar Liszka, przewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego „Florian” w Cieszynie. 

Związkowcy domagają się m.in. podwyżek płac, utrzymanie obecnie obowiązujących zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy pełniących służbę wraz ze sposobem naliczania, ujednolicenie zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku oraz rozwiązania kwestii zaległych nadgodzin.


Jednak spokojnie. Strażacy choć protestują udzielą potrzebnej pomocy i pracować będą normalnie. Środkiem protestu póki co mają być wywieszone flagi. – Zaczynamy od oflagowania obiektów. Do 28 grudnia ma zostać podjęta decyzja przez Federację Związku Zawodowego „Florian”. Wtedy zobaczymy jakie będą dalsze działania – dodaje asp. Waldemar Liszka.

 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: