Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

UWAGA NA PIRRRANIE!!!

Nie trzeba już jechać na wycieczkę dookoła świata, żeby spotkać unikatowe gatunki ryb. W Miejskim Ośrodku Kultury w Strumieniu trwają przygotowania do niezwykłej wystawy, na której będzie można podziwiać najbardziej egzotyczne ryby na świecie.

Profesjonalną wystawą akwarystyczną ryb egzotycznych -„Podwodne światy czterech kontynentów”, będzie można zobaczyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu już od piątku 20 stycznia. 

– Zostaną zaprezentowane rzadkie gatunki ryb z najdalszych zakątków świata – Azji, Afryki, Ameryki czy Australii. Będą też ryby endemiczne, czyli takie które żyją tylko w jednym miejscu na świecie, będziemy podziwiać rybę – krokodyla, czy piranię – mówi Bogusław Żydek, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.  Ryby będzie można zobaczyć w szesnastu dużych akwariach o pojemności 600-700 litrów.

Na wystawie będzie można obserwować też  ryby wychowujące młode we własnych pysku i wiele innych ciekawych okazów. – Będą również odtworzone biotypy, czyli środowiska w których naturalnie występują te okazy. Będą to ryby słodkowodne występujące w naturalnym środowisku, nie ryby hodowlane – dodaje Bogusław Żydek. 

I choć w strumieńskim MGOK-u na kilka tygodni zamieszkają również te najbardziej niebezpieczne gatunki piranii, to załogaośrodka kultury się nie boi – To tylko jednostkowe egzemplarze tego gatunku, ponadto wystawę będzie pilnował Wojciech Mura, który z pewnością nie dopuści do tego, aby ktokolwiek został pokrzywdzony – zapewnia dyrektor strumieńskiego MGOK-u. Ci, którzy zamierzają odwiedzić wystawę, również bać się nie muszą. Nawet najbardziej krwiożercze gatunki od publiczności dzielić będzie akwarium. A ta wystawa to jedyna szansa, aby stanąć oko w oko z taką rybą...

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 stycznia w piątek o godz. 16.00. Wystawę będzie można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury do 23 marca codziennie od 10:00 do 20:00. Wstęp: 5 zł oraz 3 zł (dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu). Grupy zorganizowane mogą umawiać się pod nr tel. 338570174 lub mailowomgokstrumien@interia.pl

PORTAL OX.PL OBJĄŁ PATRONATEM PRASOWYM WYSTAWĘ „PODWODNE ŚWIATY CZTERECH KONTYNENTÓW”

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: