Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga na oszustów z DVBT

Już w najbliższy wtorek zniknie sygnał analogowy nadawany z nadajnika na Skrzycznym. Od tego dnia, sygnał naziemnej telewizji będzie emitowany tylko w wersji cyfrowej, wiąże się to dla osób, które nie mogą odbierać takiego sygnału, z zakupem nowego telewizora, bądź specjalnego dekodera. Jak zawsze przy takiej okazji, możemy zostać oszukani.
Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy mogą próbować wyłudzić pieniądze na specjalne dekodery do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. W nocy z 18/19 marca 2013 r. wyłączony zostanie analogowy nadajnik sygnału telewizyjnego Wisła - Skrzyczne. Koniec nadawania analogowego sygnału telewizyjnego i jego przekaz w formie cyfrowej oznacza, że odbiorcy muszą wymienić stare telewizory lub zaopatrzyć się w odpowiedni dekoder, inaczej stracą możliwość oglądania programów telewizyjnych przy wykorzystaniu anteny naziemnej. Ten fakt mogą próbować wykorzystać oszuści i naciągacze, którzy chcąc wzbogacić się cudzym kosztem, mogą próbować nakłonić nas do kupna odbiornika powołując się na współpracę z telewizją albo Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.
 
Aby nie zostać ofiarą oszustwa lub kradzieży nie należy wpuszczać do mieszkania osób nieznajomych, proponujących pomoc w przejściu na nowy sygnał telewizyjny. Należy pamiętać, aby z dużą ostrożnością podchodzić do osób, które przyjdą do domu i zaoferują nam tego typu urządzenia. Mogą okazać się nimi oszuści wykorzystujący naszą niewiedzę, którzy będą chcieli sprzedać nieodpowiednie urządzenie lub zawyżyć cenę jego faktyczną cenę. – przestrzega Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji.
 
 
 
Zawsze uważajmy wpuszczając do domu obcą osobę- dodaje Domagała. W celu zdobycia szczegółowych informacji, na temat możliwości odbioru sygnału telewizyjnego, najlepiej udać się do zaufanego sprzedawcy sprzętu RTV, albo zadzwonić na bezpłatną infolinię 800 007 788.
Policja prosi też o sygnały o osobach, które zachęcają do kupna cyfrowego dekodera niewiadomego pochodzenia lub zmuszają do zawarcia różnych umów. Nie dajmy się oszukać. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy ich do domu, a jeśli będą nachalni, policja prosi o kontakt pod numer 997 lub 112.

Portal OX.pl przypomina, że już dzisiaj (sobota) w Wiśle zostanie zorganizowane tzw. „telewizyjne miasteczko cyfrowe". Więcej informacji znajdziecie pod TYM linkiem. Miasteczko czyne będzie na placu Hoffa od 14-18.
 
 
Program estrady:
15:00 Rozpoczęcie imprezy grą na "trąbicie"
15:10 Występ grupy śpiewaczej "Gronie"
15:30 Zespół "Wisła"
16:00 Grupa śpiewacza "Wańcy"
16:30 Zespół "Malinczanie"
16:50 "Mała Wisełka"
17:15 Uroczyste zakończenie Mistrzostw Polski UKS - ów w narciarstwie biegowym
17:40 Wiślańska Kapela Góralska
 
Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Wisły, Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Wiślańskie Centrum Kultury. Relacje z miasteczka na antenie TVP Katowice o godz. 10:30, 17:00, 17:50 i w "Aktualnościach" o godz. 17:30, 18:30 i 21:45.

Zobacz też tutaj Koniec analogu w regionie
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: