Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uwaga kradną - nie daj się zaskoczyć

Wystarczy chwila nieuwagi, żeby paść ofiarą złodzieja. Przekonała się o tym mieszkanka Cieszyna, która wraz z torebką straciła dokumenty, telefon komórkowy i ponad 3 tysiące złotych.

Chwila nieostrożności kosztowała klientkę bielskiego marketu handlowego utratę dokumentów, telefonu komórkowego i ponad 3 tysięcy złotych. Okazja kusi złodzieja, a taką okazją z pewnością jest pozostawiona w wózku na zakupy torebka. 

Do podobnych zdarzeń dochodzi bardzo często, dlatego policja apeluje o ostrożność. 

Tłok, pośpiech, często towarzysząca temu beztroska - to wszystko sprawia, że każdy z nas może być potencjalną ofiarą złodzieja. Ściganie sprawców tych kradzieży jest utrudnione ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i ofiary zazwyczaj nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. 

Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok. Dlatego w czasie zakupów, zabawy w lokalu, podróżując autobusem czy oczekując na przystanku zachowajmy szczególną ostrożność. Bądźmy ostrożni szczególnie na targowiskach miejskich, w dużych sklepach i autobusach. W tych miejscach łatwiej złodziejom się ukryć i niepostrzeżenie działać. Pamiętajmy o tym...

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: