Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

UTW: immatrykulacja i "panaceum"

W czwartek (04.10.2018) na terenie Sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się ślubowanie studentów, rozpoczynających swoją przygodę z cieszyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wydarzeniu towarzyszył występ grupy teatralnej z Bielska-Białej.

Całość rozpoczęła się od występu zatytułowanego „K jak kobiecość, czyli zmienność w stałości" w wykonaniu zespołu teatralnego „Panaceum” z Bielska-Białej, który opowiadał historię pewnej kobiety, która chociaż nie miała zamiaru znajdować mężczyzny, wciąż wdawała się w różnego rodzaju znajomości. Całość była podszyta humorem i popisami wokalnymi artystów.

Następnie rozpoczęło się uroczyste ślubowanie. Na środek zostali poproszeni nowi studenci cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni o powstanie i wraz z nowymi słuchaczami, złożenie stosowanego ślubowania — Ślubuję uroczyście przestrzegać Statutu Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku, być aktywnym słuchaczem i godnie reprezentować środowisko seniorskie – brzmiała jego treść.

Nowi studenci otrzymali również legitymacje, następnie przyszedł czas na przemowy — Gratuluję dzisiejszego awansu wejścia w poczet studenckiej społeczności. Życzę tylko radosnych chwil tutaj spędzonych. Życzę Wam powodzenia i przyjemności z realizacji zamierzonych celów. Dzięki przynależności do CUTW macie drodzy słuchacze możliwość dalszej edukacji. Rozwijania swojej osobowości, swoich zainteresowań i pasji oraz podtrzymywania i rozwijania kondycji fizycznej i psychicznej – informowała Lucyna Bałandziuk, Prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pokreślono również, że na UTW nie ma egzaminów wstępnych, czy sesji egzaminacyjnych. Jest za to radość studiowania i wiecznej młodości. 44 lata temu założycielka pierwszego UTW w Polsce, profesor nauk medycznych Halina Schwarc stwierdziła, że należy działać w taki sposób, aby dodawać życia do lat, a nie lat do życia. Takie hasła powinny przyświecać każdemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku.

Studenci zostali poinformowani o planie zajęć w rozpoczętym już roku akademickim, chociaż większość z nich otrzymała już informatory z „planem zajęć”. Jak wielokrotnie podkreślano, w nowym roku akademickim na studentów czeka nie tylko wielka przygoda intelektualna, ale również szereg atrakcyjnych propozycji i inicjatyw o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym. W czasie spotkań można nie tylko pielęgnować te już istniejące znajomości, ale również odnawiać stare i nawiązywać nowe. Hasłem roku akademickiego będzie „Senior z wielką kulturą za pan brat”.

Na końcu odczytano plan wycieczek i wydarzeń tego roku akademickiego. Lucyna Bałandziuk przypomniała również o cyklu wydarzeń „Wielka sztuka na ekranie”, które jest wspólnym działaniem Uniwersytetu, władz miasta i kina „Piast”. W pierwsze wtorki miesiąca o godzinie 10:00 będą się odbywały emisje filmów, związanych z najbardziej zasłużonymi dla sztuki artystami.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: