Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Usuwanie azbestu w Goleszowie i Ustroniu

Zainteresowane osoby z gminy Goleszów mogą ubiegać się o dotacje celowe na usuwanie azbestu. Wnioski są przyjmowane w urzędzie gminy. Można zwrócić się o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest, znajdujących się na nieruchomościach mieszkańców gminy Goleszów.

Dotacje celowe na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest dotyczą kosztów związanych z demontażem, zbieraniem, transportem i unieszkodliwieniem tych odpadów. Nie można uzyskać dofinansowania np. na zastąpienie wyrobu azbestowego innym wyrobem, dofinansowaniu podlega samo pozbycie się szkodliwego wyrobu. Wnioski należy składać do 31 marca 2019 roku w Urzędzie Gminy Goleszów – osobiście lub za pośrednictwem poczty. Terminem złożenia wniosku jest termin, kiedy fizycznie znajdzie się on w urzędzie (data i godzina wpływu) nie zaś data stempla pocztowego. Wzór wniosku do pobrania tutaj.

Jednocześnie informujemy, że Urząd Miasta Ustroń prowadzi zbiórkę ankiet, wypełnionych przez osoby zainteresowane dofinansowaniem na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Ankieta jest przyjmowana jeszcze do 15 lutego 2019 roku w siedzibie Urzędu Miasta (pokój 25). Miasto Ustroń planuje ponowne wystąpienie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o środki finansowe na usunięcie wyrobów z azbestem. W związku z tym osoby zainteresowane usunięciem takich wyrobów ze swoich budynków w 2019 proszone są o wypełnienie ankiety. Osoby, które ankietę wypełniały w latach poprzednich, jednak nie zrealizowały zadania, proszone są o złożenie ankiety ponownie. Ankieta i więcej informacji dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-16 08:13:08
wyśmienity cwaniaczek: KUPIĘ KAŻDĄ ILOŚĆ AZBESTU --- ODBIÓR WŁASNYM TRANSPORTEM , KONKURENCYJNE CENY, WYSTAWIAM POKWITOWANIE ODBIORU AZBESTU , ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY. RESTAURACJA MC DONALD -CIESZYN
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: