Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroniacy rywalizują

Mieszkańcy poszczególnych części Ustronia rywalizują ze sobą w najróżniejszych dziedzinach. W ramach I Spartakiady Dzielnic zaplanowano konkursy wiedzy o Ustroniu z elementami gwary, kulinarny i plastyczny, a także rozgrywki sportowe szóstek piłkarskich i siatkówki. Wszystkie te imprezy dla samych ustroniaków są świetną zabawą, a dla widzów i kibiców spoza Ustronia mogą stanowić ciekawą atrakcję.

Rozgrywki w siatkówce odbyły się 22 kwietnia. Zwyciężył Ustroń Dolny przed Hermanicami i Centrum. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Ustroń Zawodzie, Ustroń Lipowiec, Ustroń Górny i Ustroń Polana. Ustroń Poniwiec i Ustroń Nierodzim nie zgłosiły drużyn do turnieju,co nie znaczy, że nie mogą startować w dalszych rozgrywkach. Regulamin meczu zakładał, że w każdej drużynie musi grać jedna dziewczyna, i reprezentant albo rady osiedla albo radny. I oczywiście wszystkie te osoby musiały być z danej dzielnicy i musiały mieć ukończone 18 lat.

W sobotę 13 maja od godziny 10.00 na stadionie KS „Kuźnia” w Ustroniu przy ul. Sportowej 5 rozgrywany będzie Turniej „szóstek piłkarskich”. Natomiast tego samego dnia o 13:00 w Studio kuchennym RM Gastro w Ustroniu na ul. Sportowej rozpocznie się konkurs kulinarny. Trzyosobowe jury będzie oceniało danie główne na bazie wieprzowiny i deser na bazie białego sera.

W ramach konkursu plastycznego wszyscy mieszkańcy Ustronia bez względu na wiek i umiejętności prace wykonane w dowolnie wybranej technice na jeden z temat ów: 50 lat Miasta Uzdrowiska Ustroń lub 50 lat Kolei Linowej Czantoria składać mogą do 27 maja do godz.11.00 w informacji na Rynku.

Konkurs wiedzy o Ustroniu z elementami gwary zaplanowano na 12 maja na godz.17.00 w sali klubowej MDK Prażakówka. Impreza może być atrakcyjna nie tylko dla uczestników i mieszkańców Ustronia, ale wszystkich miłośników gwar cieszyńskich, którzy zasiąść mogą na widowni.

A na zakończenie całej spartakiady, 27 maja od godz 15 na Rynku zaplanowano otwarty festyn rodzinny ze smażeniem jajecznicy na gigantycznej patelni. Tam też odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród indywidualnych i nagrody głównej. A nagroda główna to czek na 5 000 zł na dofinansowanie przedszkola w danej dzielnicy lub wskazanego przez Radę Osiedla w przypadku braku przedszkola na terenie dzielnicy, jak to ma miejsce na Poniwcu i Zawodziu.

- Celem spartakiady dzielnic jest integracja mieszkańców, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa – wyjaśniają organizatorzy (Stowarzyszenie Wspólnie dla Ustronia oraz Miasto Ustroń) zachęcając Ustroniaków do udziału, a ich rodziny, przyjaciół i znajomych z innych części powiatu do kibicowania.

(indi)
 

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-05-01 23:20:59
p84: Faktycznie Pomimo zaciętej walki i zdrowej rywalizacji, była to też nie zła zabawa. Serdeczne dzięki dla Jacka Górnego za zorganizowanie drużyny reprezentujące Lipowiec w składzie:<br />KASI KRAJEWSKIEJ, KINGI GÓRNY, JACEK GÓRNY, MICHAŁ ZAJĄC, BOGDAN KOZIEŁ, DANIEL SIEMENIK, KRZYSZTOF MAŁYSZ. Pozdrawiam Piotr Nowak <br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: