Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: znamy wyniki głosowania

Mieszkańcy Ustronia od 25 czerwca do 5 lipca głosowali na zakwalifikowane do realizacji projekty w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego 2022r. Wiemy już, które projekty wejdą w życie.

W tegorocznej edycji głosowali mieszkańcy Hermanic, Nierodzimia, Polany, Ustronia Dolnego i Ustronia Górnego. W pozostałych dzielnicach (Lipowiec, Ustroń Centrum, Poniwiec oraz Zawodzie) zgłoszono tylko po jednym projekcie, więc po ich weryfikacji od razu trafiły na listę do realizacji.

Hermanice

W Hermanicach projektem do realizacji zostało „Doposażenie placu zabaw w Przedszkolu nr 4 w Hermanicach”, którego szacunkowy koszt wynosi 40 000,00zł. Projekt uzyskał zdecydowaną większość głosów, bo aż 159 spośród 189.

Nierodzim

„Malowanie dachu oraz zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu-Nierodzimiu”, którego szacunkowy koszt wynosi  40 000,00zł, zwyciężyło i zostało projektem do realizacji. Projekt uzyskał aż 195 głosów spośród 306.

Polana

W dzielnicy Polana, zwyciężył projekt „Bezpieczna Szkoła - wideodomofon oraz monitoring zewnętrzny SP-3 z OP”. Jego szacunkowy koszt wynosi 35 000,00zł. Projekt uzyskał 93 głosy z 133.

Na drugim miejscu uplasował się projekt „Film dokumentalny ukazujący unikatowy charakter dzielnicy wczasowej Jaszowiec” i został projektem do realizacji w ograniczonym zakresie. Kwota przeznaczona na jego realizację wynosi 5 000,00zł.

Ustroń Dolny

W Ustroniu Dolnym w głosowaniu zwyciężył projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych”, którego szacunkowy koszt wynosi 35 000,00zł.

Projekt „W świecie zmysłów – zintegrowani sensorycznie” został natomiast projektem do realizacji w ograniczonym zakresie. Koszt tej realizacji wynosi 5 000,00zł.

Ustroń Górny

"Biblioteka bliżej nas" to zwycięski projekt w Ustroniu Górnym. Jego szacunkowy koszt wynosi 39 000,00zł. W głosowaniu uzyskał 67 głosów na 78.

 Jeśli chodzi o pozostałe dzielnice, w których zgłoszono tylko po jednym projekcie, realizacje prezentują się następująco:

Lipowiec – Modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Lipowcu – 40 000,00zł

Zawodzie – Budowa ścieżki - łącznika ul. Źródlana z ul. Gościradowiec – 40 000,00zł

Centrum – Wymiana ogrodzenia placu zabaw na os. Konopnicka z częściową wymianą ławek osiedlowych – 40 000,00zł

Poniwiec – Aktywny Poniwiec 2022 – zajęcia na basenie – 40 000,00zł

 

Ustroń - Budżet Obywatelski 2022 – Wyniki głosowania

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: