Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: wybuch gazu

Niespełna godzinę temu doszło do wybuchu gazu w Ustroniu. Ranna jest jedna osoba, ratownicy czekają na przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj (02.08) około godziny 11.30 w prywatnym budynku przy ul. Brody w Ustroniu doszło do wybuchu gazu. Choć zniszczenia nie są duże, z jednego z okien wyleciała szyba, to jak informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej, Michał Swoboda – w wyniku wybuchu ranna została jedna osoba.

Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy a następnie ratownicy z pogotowia ratunkowego, którzy zdecydowali, że osoba musi trafić do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy czekają na jego przylot.

- Wybuch miał miejsce prawdopodobnie na parterze budynku, doszło do nagromadzenia gazów. Z budynku wyniesiono również butle z gazem, trwa określanie przyczyn wycieku gazu – dodaje Swoboda.

Aktualizacja godzina 13:30

Jak mówi podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, - ranny to 73-letni mężczyzna. Na miejscu wybuchu pracują strażacy i biegły z zakresu pożarnictwa oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Do Ustronia jedzie również przedstawiciel Urzędu Dozoru Technicznego.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: