Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń. Wsparcie dla obywateli Ukrainy

Urząd Miasta Ustroń zapewni opiekę i odbierze z przejścia granicznego w Medyce dzieci rodzin, które mieszkają na terenie gminy. Magistrat zapowiedział też inne działania wspierające obywateli Ukrainy.

Wczesnym popołudniem pisaliśmy o pomocy, którą organizuje w miejscowości pod Czantorią Dominik Dembinski z karczmy Wrzos. - Dziękuję mieszkańcom za wszystkie ich oddolne inicjatywy, które już się dzieją i niosą pomoc poszkodowanym - napisał w mediach społecznościowych Przemysław Korcz.

Po ustaleniu wszystkich procedur na poziomie województwa, wszyscy chętni gestorzy będą mogli się zgłaszać, aby udzielić pomocy w zakwaterowaniu i zaopiekowaniu się potrzebującymi obywatelami Ukrainy, którzy uciekli z obszaru objętego wojną. Tak poinformował w swoich social mediach Burmistrz Miast Ustroń – Przemysław Korcz.

Jak dodał burmistrz, uruchomiona zostanie platforma internetowa, na której pojawią się dane kontaktowe do osób udzielających wsparcia, a także właścicieli pensjonatów, hoteli czy mieszkańców, którzy będą chcieli przyjąć uciekających przed wojną. 

 

Co więcej, w pomoc uchodźcom zaangażowały się - oprócz magistratu - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu oraz działające przy parafii stowarzyszenie "Maria-Marta" wraz z Caritasem.Ustroń pomaga w łączeniu rodzin, które cierpią na skutek wojny na Ukrainie – poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych Burmistrz Miast Ustroń – Przemysław Korcz.

Warto też dodać, że wielu mieszkańców Ustronia organizuje indywidualne zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Jedną z nich jest Natalie Magnuszewska. - Zgłosiło się do mnie wiele osób i zadeklarowało przyniesienie koców, ubrań czy innych rzeczy. Jutro wyjeżdżam do Warszawy - tam jest moja siostra, która współpracuje z fundacją Otwarty Dialog - przyznaje w rozmowie z naszym portalem. Informacje o inicjatywach Ustroniaków można znaleźć na grupie facebookowej  - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-26 08:33:09
Szantrapa: A cóż się to stało, że wam ustroński aptekarz zezwolił włączyć komentarze?
2022-05-15 16:45:00
Vena: Przybyły dwie osoby z okolic Charkowa ,matka z córką , na razie mają zakwaterowanie w ośrodku sanatoryjnym do końca miesiąca ,ale co dalej , gdzie mogą zgłosić się po podstawowe środki higieny ... jakąś żywność i bieliznę osobistą ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: