Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń. Mieszkańcy na pomoc uchodźcom

Dominik Dembinski, mieszkaniec Ustronia oraz szef karczmy i browaru "Wrzos", namawia innych gestorów oraz Ustroniaków do udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, którzy uciekają z kraju ogarniętego wojną. Deklaruje też, że sam przyjmie kilku z nich pod swój dach.

Jak przyznaje w rozmowie z naszym portalem, wciąż czeka na przyjazd 8-osobowej ukraińskiej rodziny, która jeszcze nie przekroczyła granicy polsko-ukraińskiej. - To ludzie znalezieni za pośrednictwem jednej z facebookowych grup hobbystycznych zajmujących się larpami. Oprócz mnie zgłosiło się też wiele innych osób, które mogą przyjąć uchodźców pod swój dach - zaznacza.

Ustronianin skontaktował się także z burmistrzem Przemysławem Korczem. Prosi go, aby magistrat zmobilizował ośrodki wypoczynkowe do podobnej pomocy. - Ferie zimowe się kończą i tysiące łóżek zostanie pustych aż do majówki. To sytuacja, w której mamy moralny obowiązek spieszyć z pomocą potrzebującym rodzinom. Sam napisałem do kilku okolicznych pensjonatów i otrzymaliśmy stanowcze i pozytywne odpowiedzi - napisał w wiadomości do włodarza gminy.

Temat pomocy Ukraińcom Dembinski poruszył też na facebookowej grupie mieszkańców Ustronia - wątek można znaleźć pod tym linkiem - oraz fanpage'u karczmy:

O postępach w sprawie będziemy Was informować na bieżąco.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: