Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - Wisła dwa bratanki

Wisła z Ustroniem stworzyła wspólny kalendarz wydarzeń. Podczas konferencji prasowej włodarze obu miast przedstawili dziennikarzom efekt pracy promocji gmin. Nie rywalizować a współpracować i zapraszać turystów do siebie - mówili burmistrzowie beskidzkich miejscowości.

Dobrosąsiedzkie stosunki między Ustroniem a Wisłą wkraczają w kolejny etap zacieśniania współpracy. Dwa popularne kurorty turystyczne w Beskidach po raz pierwszy w historii wydały wspólny kalendarz imprez. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie turystów i mieszkańców licznymi imprezami i wydarzeniami, które odbywają się w obu miastach. - Obie gminy mają do zaoferowania wiele atrakcji, a bogate kalendarium imprez to od lat nasz znak firmowy – przekonuje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec. i jak dodaje - Nie chcemy prowadzić pseudo konkurencji czy rywalizacji. Chcemy współpracować, musimy uzupełniać się, a nie konkurować. Ta działalność na gruncie promocji imprez czy wydarzeń jest wyróżnikiem wśród gmin na Śląsku Cieszyńskim. Tak, aby mieszkańcy i turyści mogli skorzystać z szerokiej palety propozycji.

Kalendarz zawiera ponad 70 propozycji imprez z obu miast. Jak przyznaje burmistrz Wisły, Tomasz Bujok – często były problemy pogodzić terminy z wydarzeniami w obu miejscowościach. Ale udało się. Na pewno w ciągu roku pojawią się również nowe wydarzenia. Kalendarz będzie więc na bieżąco uzupełniany. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom gości. To dobry moment, żeby pokazać współpracę dla dobra naszych miejscowości. Bujok podkreślał również bliskość obu miast. Zaznaczył, że być może od sezonu letniego uda się wprowadzić wahadłowe połączenie kolejowe między Wisłą a Ustroniem, które będzie dużym udogodnieniem dla turystów. Chcemy pokazywać całą ofertę naszych dwóch miejscowości - mówi.

Na początek wydrukowano 10 tysięcy kalendarzy, są dystrybuowane w informacjach turystycznych i w miejscach wydarzeń. - Warto zauważyć, że turyści nie widzą Ustronia i Wisły jako odrębnych miast. Kojarzą nas z jednym terenem. To wynika też z badań, wskazują one, że osoby, które nas odwiedzają, chcą poznać naszych sąsiadów – podkreśla Ewa Zarychta, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. - W okresie świąteczno-noworocznym jest u nas dużo turystów i ten kalendarz wychodzi w idealnym momencie, bo będzie już dla nich dostępny i każdy będzie mógł sobie zaplanować pobyt w naszym regionie w najbliższym roku – dodaje Katarzyna Czyż-Kaźmierczak – naczelnik ustrońskiego Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Ale jak mówiono podczas spotkania, kalendarz ma być dopiero początkiem przyszłej współpracy, bo miasta chcą rozwiązywać wspólnie rónież  różne problemy. Jak chociaż walczyć w gminach z nadmiarem wielkopowierzchniowych reklam. W planach na przyszłość obu miast jest również uruchomienie wspólnej wypożyczalni rowerów.


Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-22 18:52:48
Gal: Każda współpraca, która daje korzyści układającym się stronom, co rozumiem jako korzyści dla wszystkich mieszkańców bez względu na różnice poglądów, witam z zadowoleniem. Oby to nie kończyło się na zadowoleniu tylko samorządowców!<br />Apropos \&quot;..dwa bratanki...\&quot; Tracę serce dla Węgrów, jakoś tak się ostatnio składa...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: