Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń- święto miasta od jutra

To będą pierwsze dożynki w tym sezonie na Śląsku Cieszyńskim. Zaprasza na nie Ustroń. Święto plonów połączone zawsze jest z świętem miasta, stąd też zabawa trwa tutaj aż trzy dni. Początek już jutro (21.08.2015), z samego rana.

Dni Ustronia startują w piątkowy poranek, już od godziny szóstej rano pojawią się pierwsi handlujący. 'Ustroński torg' – to wieloletnia tradycja, właśnie w ten sposób rozpoczyna się święto miasta. To na miejskim targowisku, natomiast po południu przenosimy się na rynek, tutaj o godzinie 16.00 Maraton Zumby. Po nim coś dla miłośników szybkich samochodów – siedemnasta edycja Autowiru o Puchar Burmistrza – mówi Grażyna Winiarska z UM w Ustroniu. Rywalizacja samochodów odbywać się będzie na rynku oraz na ul. A.Brody. Mamy w Ustroniu wielu mistrzów kierownicy, z tym najważniejszym – Kajetanem Kajetanowiczem – ten sport tutaj cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego zapraszamy na Autowir – zachęca Winiarska.

Sobota od południa to już Jarmark Ustroński na rynku i występy kapel góralskich. Będzie można kupić pamiątki wykonane przez twórców ludowych i posmakować dobrego jedzenia regionalnego. Wieczorem spotykamy się na ulicy Nadrzecznej przy karczmie, tam XXV – jubileuszowy – Bieg Romantyczny Parami. - dodaje Grażyna Winiarska. Zasada jest prosta: trzeba zabrać partnerkę, bądźpartnera, chwycić się za ręce i biec. Czas jest ważny nie mniej jednak liczona jest także suma lat pary, która biegnie – mówi Winiarska . Start tego 3-kilometrowego biegu o godzinie 19.30. Zapisywać można się tuż przed biegiem.

Niedziela to trzeci dzień Dni Ustronia, to także dzień dożynek. Przed południem w kościołach katolickim i ewangelickim odprawione zostaną nabożeństwa dożynkowe. Korowód dożynkowy wyruszy o godzinie 14.00 z ulicy Daszyńskiego i przejedzie ulicami do amfiteatru. Jak zawsze będzie to jeden z najdłuższych korowodów na Śląsku Cieszyńskim.

O 15.00 w amfiteatrze rozpocznie się koncert dożynkowy i obrzęd związany z świętem plonów. Po uroczystości zapraszamy na krąg taneczny, tam hulać będzie można do białego rana
– zachęca Grażyna Winiarska.

Dniom Ustronia patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.plJB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: