Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń stolicą Jazzu

W dniach 15-17.09 w Ustroniu oraz Bielsku-Białej miała miejsce pierwsza edycja Jazztivalu. Impreza ta była pomysłem Grzegorza ''Grzecha'' Piotrowskiego, założyciela World Orchestry, która skupia artystów, wykonujących muzykę improwizowaną, z całego świata. Podczas Jazztivalu, mogliśmy posłuchać solistów oraz grupy muzyczne z różnych zakątków globu. Koncert inauguracyjny odbył się w ustrońskim amfiteatrze, następnie Jazztival przeniósł się do Bielska-Białej.

W dniach 15-17.09 w Ustroniu oraz Bielsku-Białej miała miejsce pierwsza edycja Jazztivalu. Impreza ta była pomysłem Grzegorza "Grzecha" Piotrowskiego, założyciela World Orchestry, która skupia artystów, wykonujących muzykę improwizowaną, z całego świata. Podczas Jazztivalu, mogliśmy zobaczyć solistów oraz grupy muzyczne z różnych zakątków globu. Koncert inauguracyjny odbył się w ustrońskim amfiteatrze, następnie Jazztival przeniósł się do Bielska-Białej.

Podczas koncertu inauguracyjnego, mogliśmy zobaczyć między innymi Sebastiana Karpiel-Bułecką, znanego głównie z zespołu "Zakopower" oraz grupę muzyczną, która wykonywała rozmaite utwory, porywając publiczność. Na scenie mogliśmy zobaczyć również samego "Grzecha" Piotrowskiego, który nie tylko prowadził wydarzenie, ale również uświetniał go, grą na saksofonie. Publiczność była oczarowana między innymi wykonaniem bardzo ekspresyjnej "kłótni" wokalistów.

- Muzyka imprawizowana to nie tylko jazz. Jest tam miejsce na połączenie wielu gatunków, w tym wypadku był również folk - mówił "Grzech" Piotrowski, który był inicjatorem całego wydarzenia. Sam pomysł był wynikiem przemyśleń artysty, który zauważył brak World Orchestry na południu Polski - W Polsce graliśmy w różnych miejscach. W tym roku bierzemy udział w dużym wydarzeniu, czyli festiwalu Warmińsko-Mazurskim, jednak jak dotąd na południu byliśmy nieobecni - dodał artysta w rozmowie.

W Polsce miłośników jazzu jest wielu. Bielsko-Biała jest organizatorem rozmaitych festiwali, związanych właśnie z muzyką improwizowaną. Podczas koncertu inauguracyjnego, mimo kiepskiej pogody, publiczność dopisała. Było widać, że fani tej muzyki przeżywają niesamowite emocje, czego wyrazem były przymknięte oczy i wyraz głębokiej kontemplacji na twarzy oraz żywiołowe reakcje.

 

Joanna Świba

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-18 16:24:14
JaSza11: tO JUŻ TERAZ WIEM DLA CZEGO CAŁĄ SOBOTE I NIEDZIELE LAŁO!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: