Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: protestujący nie niszczą, a pomagają

Protesty dot. październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego wciąż są na Śląsku Cieszyńskim organizowane. Ostatnio protestujący musieli zmierzyć się z oskarżeniami, dotyczącymi wybryków chuligańskich. W związku z tym protestujący z Ustronia postanowili pomóc w doprowadzeniu parku do ładu, aby pokazać, że ich celem nie jest zniszczenie, a współpraca i wzajemna pomoc.

Ustroński park został zniszczony na przełomie października i listopada 2020 roku. Urząd Miejski w Ustroniu, opisując straty, podkreślał, że nie wiąże zniszczeń z działaniem protestujących, a tego typu zdarzenia się zdarzały i niestety zdarzać się będą. Drewniane rzeźby zostały przewrócone przez nieustalonych sprawców, którymi mogli być zarówno mieszkańcy, jak i osoby przyjezdne.

Uczestnicy Strajku Kobiet w Ustroniu postanowili pokazać, że zależy im na współpracy, wzajemnej pomocy i zrozumieniu, w związku z czym zakasali rękawy i spontanicznie postanowili sprawić, że park znów stanie się dumą Ustroniaków - Moi Drodzy! Chciałam pokazać wam, że nasze strajki były, są i będą pokojowe. Wszyscy dzisiaj poszliśmy, by postawić figury przewrócone rzekomo przez zwolenników strajku kobiet. Uświadamiam, że nikt z protestujących nic nie niszczył, ani nie demolował, przerażające jest to, jak łatwo można kogoś osądzić i oczernić. Dzisiaj coś dobrego od nas – napisała jedna z uczestniczek strajku w mediach społecznościowych, udostępniając filmik z akcji „naprawczej”.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

19
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-09 19:13:07
grannt31: ...Jasne:)....najpierw zrobili demolkę a teraz niby pomagają:)))
2020-11-09 20:07:42
politykier: Miła odmiana!
2020-11-09 20:14:32
politykier: Przy okazji odpowiedzmy sobie SZCZERZE, cytuję "Protesty dot. październikowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego"- Kto tę bajeczkę jeszcze kupuje!? Przecież już od dawna wiadomo, że to tylko był PRETEKST, zresztą luźno związany z faktycznymi postulatami, które DALEKO WYKRACZAJĄ po wyrok TK...
2020-11-09 20:15:01
politykier: *poza wyrok TK...
2020-11-09 20:15:42
politykier: POSTULATY // http://strajkkobiet.eu/postulaty/ //
2020-11-09 20:16:37
tom lem: .. to jest 100% obraz strajku kobiet, chłoptasie w ciasnych kubraczkach są bardzo uczynni pod kierunkiem koleżanek, zapłatą będzie jazda na gapę bez konsekwencji.
2020-11-09 20:24:31
politykier: Raczej bazowanie na emocjach, do tego sztucznie i odgórnie podkręcanych plus stosowanie psychologii tłumu... Na rzecz czyiś partyjnych interesów...
2020-11-09 22:10:00
ktoś: Poprzewracali, a teraz w świetle kamer naprawiają :)
2020-11-09 22:14:23
ktoś: Na ich miejscu ponownie bym te rzeźby poprzewracał, bo aż strach pomyśleć co by się stało gdyby dzieciakom przeszło do głowy by się na to powspinać. Przecież to halny przewróci.
2020-11-10 04:19:00
b.w.: Ot, kolejna lewacka logika: Księża się nie mogą wypowiadać, bo nie mają dzieci. Kobiety, które nie mają chorych dzieci też nie powinny się wypowiadać. Za to Lempart, lesbijka, która ma 2 psy i partnerkę a dzieci nie lubi - już może, nawet musi, kieruje najgłupszymi strajkami w czasie pandemii w historii Polski
2020-11-10 06:07:06
koszor: Pierwsza sprawa, do podnoszących rzeźby: to trzeba najpierw wysuszyć z dołu, przeszlifować i nałożyć odpowiedniego kleju. W innym razie, jeśli tak to zostawicie, może się zdarzyć, że przy mocnym wietrze rzeźba przewróci się i może przygnieść jakieś dziecko. A wtedy wy będziecie odpowiadać przed sądem za nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia, a ten filmik będzie dowodem w sprawie. To nie jest internet, tu jest rzeczywistość, twarda, i trzeba się liczyć z konsekwencjami tego co się robi.
2020-11-10 06:17:51
koszor: Do wyżej piszących- też zaznajomiłem się z tymi postulatami. Domagają się dostępu do aborcji na żądanie, "ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy". Tłum pełen przemocy, wulgarności i chamstwa, domaga się prawa do zabójstwa. Chcieliby przejąć ster tego kraju i ustalać prawo i najlepiej wszystkich przeciwników wyciąć w pień ( albo wzorem Francji na szubienicę). Wypisz wymaluj schemat każdej rewolucji. Tu może pomóc tylko pokuta, pokuta, pokuta. Uniżenie przed Bogiem i modlitwa, post za tych ludzi, bo pyskówki na nic się zdają. Może chociaż niektórzy się opamiętają, jak mieszkańcy Niniwy na głos Jonasza.
2020-11-10 06:56:27
jasper: Do powyzej, zajmijcie sie lepiej swoim KK, ktory jest gangrena niszczaca ten piekny kraj. „Don Stanislao“ - kryl pedofilow w sutannach, kupczyl krwia papieza JP II, udostepnil notatki papieza, choc ten prosil w testamencie o ich zniszczenie, chetnie bral lapowki. Ciekawe ile wzial od Jarka za pochowek brata na Wawelu. A moze Jarek cos wie z akt SB ? Kolejne mity „ krysztalow“ upadaja !
2020-11-10 12:19:45
czesiohill: jasper: nie rzucaj pereł przed świnie.
2020-11-10 15:30:02
politykier: Zdaje się, że poniektórzy wstydzą się przyznać do swej NAIWNOŚCI i to w jakże „postepowy” i „tolerancyjny” sposób postanowili zastosować cenzurę;)
2020-11-10 15:30:32
politykier: krzy-sio+ poruszana przez Ciebie postać była z mojej strony przedmiotem krytyki, już przeszło dekadę temu, kiedy pewna linia światopoglądowo- polityczna tę próbowała uczynić czymś na kształt głowy „kościoła otwartego” na poczet prowadzenia działalności rozbijackiej funkcjonującego w Polsce Kościoła. Zdaje się, że szykuje się kolejna kariera na miarę Henryka Jankowskiego, w odniesieniu do odbioru społecznego.
2020-11-10 15:31:45
politykier: krzy-sio+ wypowiadający się prezentują różne nurty światopoglądowe, dlaczego wszystkich wrzucasz do jednego worka? Z czego to wynika? Zdaje się, że ci, którzy dążą do obalenia tego mitycznego patriarchatu, nie uświadamiają innych, iż na czele tego systemu stoi właśnie Istota Najwyższa/Bóg/LOGOS i tego, jakie działania w tym celu należy podjąć. Dążenie do obalenia patriarchatu jest tożsame z obaleniem Istoty Najwyższej i wszelkich instytucji życia społecznego zaczepionych o istniejący system, mowa o rodzinie, państwie, Kościele, zwłaszcza konkretnym. Stąd odgórnie sączona i nakręcana spirala nienawiści, podsycanie do niszczenia obiektów sakralnych etc. Zdaje się, że pewne środowisko domaga się zniesienia karalności artykułu odnoszącego się do obrazu uczuć religijnych, w jakim celu? Być może, ktoś kieruje się potrzebą bezkarnego niszczenia;)
2020-11-10 16:12:36
tom lem: ... co ty pleciesz politykier, gdy Istota Najwyższa była kobietą ;-)
2020-11-10 23:49:34
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Zabijanie najbardziej bezbronnych z powodu choroby to barbarzyństwo! Normalnie nienormalne żeby trzeba było ludziom udowadniać w taki sposób, że aborcja=morderstwo ale w tym momencie nie ma innego wyjścia... Zastanówcie cę czego w ogóle żądacie? Czy zabijanie ma uchodzić za prawo człowieka? Czy te tłumy wychodzą na ulice by bronić tego prawa? NO i jeszcze jedno. Kontrowersyjne treści kolą w oczy ale szczucie i wulgaryzmy krzysztofa.mm + jego kilkanaście wcieleń już nie przeszkadzały?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: