Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - prace na finiszu

Dobiega końca remont drogi wojewódzkiej 941 w Ustroniu. Niebawem na drodze pojawią się znaki poziome. Remont pochłonął 4,8 miliona zł.

9 sierpnia ma zakończyć się remont obwodnicy Ustronia. Prace na tym odcinku trwały ponad dwa miesiące. Kiedy dowiedzieliśmy się, że w okresie letnim będzie realizowany remont tego odcinka pojawiły się duże obawy. Natomiast rzeczywiste obciążenia i spore kłopoty dla mieszkańców miały miejsce w przeciągu kilku dni – przyznaje burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec. Sporo utrudnień pojawiło się jednak, kiedy drogowcy zamknęli na kilka dni fragment obwodnicy. Choć jak tłumaczy burmistrz, niestety mimo wytyczenia oficjalnego objazdu ulicą Cieszyńska i 3 Maja, część ludzi zjeżdżała ulicą Brody do centrum. To powodowało utrudnienia.

Jak dodaje Szarzec, w miejscowościach turystycznych nigdy nie ma dobrego momentu na przeprowadzenie takiego remontu. Zawsze jest ruch, zawsze to przeszkadza. Jednak przesuwanie terminów na wczesną wiosnę czy jesień może powodować, że pogoda zmieni całkowicie plany drogowców i rozkopanymi drogami będziemy jeździli przez kilka miesięcy – mówi.

Posłuchaj

Taka sytuacja była na tym odcinku drogi sześć lat temu, kiedy prace, z powodu zimy trzeba było przerwać. Zobacz nasz materiał Brakoróbstwo w Ustroniu.

Teraz utrudnień już być nie powinno, pracownicy kończą ostatnie roboty. Jak informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, - Remont DW 941 w Ustroniu zakończyć się ma 9 sierpnia br. W tej chwili trwają prace wykończeniowe. Malowane jest oznakowanie poziome, ustawiane ostatnie znaki pionowe, montowane bariery itp.

Na ponad 4,5 kilometrowym odcinku drogi wymieniona została warstwa ścieralna jezdni. Wykonywano także prace polegające na regulacji rowów, krawężników. Pojawiły się również nowe bariery energochłonne. Czytelnicy OX.pl zwracali uwagę, że położony wcześniej asfalt, w pewnym momencie został zerwany. Jak tłumaczy Ryszard Pacer - Rzeczywiście wykonawca musiał spory odcinek sfrezować i ułożyć ponownie. Nawierzchnia nie miała odpowiedniej, wymaganej przez nas równości.

Remont pochłonął 4,8 miliona złotych, pieniądze na ten cel w całości pochodziły z budżetu województwa śląskiego.

Jan Bacza

Pisaliśmy:

Obwodnica Ustronia do remontu

Ustroń - prace ruszyły

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-02 07:06:03
wieslaw55: Jasne jak się robi dwa razy tą samą robotę to są koszty
2016-08-02 08:55:41
Przepierón: To był świetny pomysł, żeby w szczycie sezonu (czerwiec / lipiec / sierpień) remontować obwodnicę Ustronia i główną drogę dojazdową do Wisły. <br />Nie wiedziałem że w tym kraju cudów, warstwa ścieralna jezdni jest tak ważna a inne drogi co są w rozsypce pozostaną nieruszone, ale zapewne właśnie ten odcinek drogi a nie inny musi być dla jakiegoś brzuchacza ważny.
2016-08-02 09:20:00
Iwan: Przepierón masz rację. Żył sobie taki góral wysoko w drewnianym domu chory nikt się nim nie interesował, azle potem to kupił poseł sejmiku i ma drogę zrobioną pod sam dom ma. Polak potrafi ale nie od miejscowego. Wg zasady co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. O brzuchaczy nasi włodarze dbają podwójnie. Tylko przy urnach o nas pamiętają.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: