Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: Konkurs plastyczny

''Las płonie szybko, rośnie powoli''. Tę starą prawdę przypomnieli organizatorzy konkursu plastycznego pod tym właśnie tytułem dla młodzieży szkół podstawowych, którego finał odbył się 5 listopada w Ustroniu.

Komisja Ochrony Przyrody cieszyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Beskid Śląski” wspólnie z Nadleśnictwem w Ustroniu już po raz drugi w ten sposób zachęciła miejscowych uczniów do zastanowienia się jak ważną rolę odgrywa las w środowisku człowieka. Na konkurs nadesłano ponad trzydzieści prac, spośród których jury pod przewodnictwem Jana Machały, prezesa KOP, przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas III i IV pierwsze miejsce uzyskała Emilia Domagała z Ustronia-Polany, drugie Wiktoria Majchrowska z Nierodzimia, a trzecie Maja Jurczok również z Ustronia-Polany. Spośród uczniów klas V i VI najlepsza okazała się praca Oli Staniek z Ustonia, a na drugim i trzecim miejscu uplasowały się jej koleżanki z Ustronia-Polany Wiktoria Najmuła i Samantha Pinkas. Ponadto nagrodę specjalną Euroregionu Olza uzyskały Anna Łakomska, Kasia Gomola, Matylda Wyleżuch, Monika Miech i Marcelina Burawa.
(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: