Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń i Wisła zachęcają do górskich spacerów

Ustroński i wiślański magistrat organizują wspólne wyzwanie, w ramach którego zachęcają mieszkańców regionu oraz turystów do zdobycia sześciu szczytów górskich: Baraniej Góry, Soszowa, Trzech Kopców, Czantorii, Równicy i Orłowej.

- Czas pandemii i długie okresy izolacji spowodowały że wszyscy doceniliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Turystyka górska w tym czasie była jednym z najczęściej uprawianych sportów. Wspaniałe widoki, zachwyt nad pięknem naszych szlaków górskich oraz korzyści zdrowotne, to rzeczy, które nigdy nie były tak bardzo doceniane jak w okresie pandemii. Naszym celem obecnie poprzez program „Zdobywamy Szczyty” jest podtrzymanie tego pozytywnego trendu. Dodatkowo chcemy dać motywację do tych działań, aby zmobilizować jak największą ilość osób – tłumaczy Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta Wisła.

Dla podejmujących wyzwanie czekają nagrody - aby odebrać pamiątkową, wypaloną w drewnie wizualizację zdobytej góry, należy zeskanować kody z tabliczek, które znajdują się na początku szlaku oraz na szczycie. Ich lokalizację wskazuje aplikacja KompasGO. - Każdy z elementów łączy się z innymi, a po połączeniu wszystkich otrzymamy przestrzenną panoramę szczytów Ustronia i Wisły osadzonych w drewnianej ramce - dodaje Papierzyński.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: