Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: co dalej z uchwałą krajobrazową?

W październiku ubiegłego roku ustroński magistrat zaczął opracowywać projekt uchwały krajobrazowej. O postępach prac nad dokumentem mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Przemysław Korcz.

Jak twierdzi burmistrz, wkrótce mają rozpocząć się konsultacje społeczne, w trakcie których władze miasta spotykać się będą z przedstawicielami wielu grup społecznych. - To trudne zadanie. Trzeba będzie rozmawiać z restauratorami, hotelarzami, gestorami różnych innych branż. Jedynie w ten sposób można osiągnąć przychylność i zgodność większości społeczeństwa - zaznaczał.

Korcz mówił też, że dobrym rozwiązaniem - stosowanym także w dużych miastach - mogłyby być "publiczne przestrzenie reklamowe". - Pierwszym krokiem mogłoby być stworzenie dziesięciu wyświetlaczy na terenie miasta Ustroń, które byłyby jednolite w każdej dzielnicy. Z jednej strony Rada będzie zabraniała działalności reklamowej w pewnych formach, ale w zamian oferować możliwość reklamy w takich właśnie społecznych miejscach - przekonywał.

Włodarz gminy zwrócił też uwagę na fakt, że reklamy nie służą jedynie firmom promującym swoje usługi. - Wielu mieszkańców czerpie korzyści finansowe z zamieszczania reklam na ich płotach, ścianach, terenach działek. Często jest tak, że taką reklamą dorabiają sobie do mizernej emerytury i jest to bardzo ważny element ich budżetu domowego - podkreślał.

Pełne nagranie z wczorajszej (27.09) sesji dostępne jest tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-28 16:25:08
miriam11: W dobie dostępu do internetu. WSZYSTKIE REKLAMY WON !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: