Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

System ratujący życie dla Jaworzan

Mieszkańcy Jaworza, zwłaszcza ci samotni, mogą skorzystać z bezpłatnego systemu ratującego życie. To skuteczna ochrona starszych, chorych, niepełnosprawnych czy samotnych. Taką opieka może zostać objętych 50 mieszkańców gminy Jaworze.

W „Sieci Życia”, bo tak nazywa się ten program, zapewniono miejsce dla 50 jaworzan. „Sieć Życia” umożliwia skuteczną ochronę bliskich nam osób: starszych, chorych, niepełnosprawnych czy samotnych. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. Korzystanie z systemu alarmowego jest bezpłatne.

Z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, za pomocą funkcji szybkiego wybierania można w każdej chwili wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci. Wystarczy, że osoba głuchoniema, niewidoma lub osoba, która wskutek udaru, ataku epilepsji, astmy, cukrzycy lub nagłego zasłabnięcia utraciła zdolność mówienia wciśnie przycisk wezwania pomocy, system „Sieci Życia” automatycznie rozpozna kto wysłał wezwanie, a także rodzaj sygnalizowanego zagrożenia. Przycisk „Sieci Życia” bardzo dobrze sprawdza się także w sytuacjach, gdy chcemy zapewnić bezpieczeństwo osobom samotnym, starszym czy niepełnosprawnym. „Sieć Życia” stanowi również narzędzie walki ze skutkami COVID-19 dla osób samotnych, chorych, przebywających w izolacji lub na kwarantannie, w przypadku gdy z powodu silnej duszności nie są w stanie wezwać pomocy.

- W systemie, zamiennie do telefonu komórkowego, można wykorzystywać profesjonalne centrale alarmowe, a także występujące na rynku różne urządzenia przeznaczone dla seniorów (opaski z przyciskiem SOS, centralki itp.). Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, wystarczy mieć zaprogramowany przycisk „Sieci Życia” i w sytuacji zagrożenia po prostu go uruchomić. To wystarczy do powiadomienia całodobowego systemu alarmowego (także w soboty, niedziele i święta) i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb. Po wpłynięciu sygnału wezwania pomocy, dyżurujący społeczni operatorzy natychmiast uruchamiają działania ratunkowe służby odpowiedniej do rodzaju zasygnalizowanego zagrożenia. „Sieć Życia” współdziała ze służbami publicznymi w oparciu o obowiązujące w tym zakresie przepisy oraz stanowi społeczne wsparcie tychże służb w zakresie ratownictwa - informuje gmina Jaworze. 

W celu zapisania siebie lub osób bliskich do „Sieci Życia” należy skontaktować się bezpośrednio z Krajowym Sztabem Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej koordynującym ten system alarmowy – tel. 42 637 04 74, sztab@ratownictwo.org.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-28 17:26:54
Oko: A taki system mają faszyści covidovi:"Skandal we wrocławskim szpitalu Kulesza opisał co się wydarzyło na swojej stronie internetowej. Chodzi o 12-miesięczną dziewczynkę, która przebywa w rodzinie zastępczej. „Wraz ze swoim opiekunem prawnym i babcią udała się w dniu 21.09.2021 r. do Szpitala na ważne przedoperacyjne badanie specjalistyczno – kardiologiczne. Maję czeka poważna operacja. U dziewczynki stwierdzono wadę wrodzoną płata dolnego płuca lewego (sekwestracja płucna), torbielowate struktury 2,9×3,7×4,6cm, guza śródpiersia tylnego, podejrzenie wady rozwojowej, a do tego ubytek przegrody międzyprzedsionkowej w serduszku” – czytamy. Jak przekazał Kulesza, w dniu badania, doktor pediatra kardiolog zapytała kobiety, czy szczepiły się przeciwko COVID-19. „Panie odpowiedziały, że nie i zapytały, co to ma wspólnego z badaniem Mai? Na to usłyszały, że skoro nie są zaszczepione, to pani doktor nie wykona badania i w ogóle nie zostanie ono zrobione. Dodała jeszcze, że bez szczepienia, zarówno chora dziewczynka jak i jej opiekunka, nie mają czego szukać w szpitalu. Zdaniem pani doktor, to opiekunka prawna uniemożliwia przeprowadzenie dziecku operacji, gdyż nie chce się zaszczepić” – pisze Kulesza.
2021-09-29 06:23:54
święty_Patryk: oczko jeśli z tego przykładu dalej nie potrafisz wyciągnąć wniosku o konieczności masowego wyszczepienia całej populacji to znaczy, że leczenie powinieneś zacząć od głowy
2021-09-29 11:03:18
Oko: Tak, tak, trzeba wypreparatować niezapreparatowanych, żeby zapreparatowani przestali się bać.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: