Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: ceny za wywóz śmieci w górę

Do 29,90 zł od mieszkańca wzrośnie od 1 stycznia miesięczna opłata za wywóz odpadów komunalnych w Ustroniu. Do tej pory obowiązywała stawka 26 zł.

W projekcie uchwały, jaką przedstawił burmistrz Przemysław Korcz, podana była jednak kwota 33 zł. - Zaproponowaliśmy stawkę, która bilansuje system. Nie chcemy dopłacać do niego, ponieważ generuje to dodatkowe wydatki bieżące, a są one naszą piętą achillesową. Przypomnę, że składają się na nie wydatki na oświatę, na pomoc społeczną, remontowe, za media, a także właśnie gospodarowanie odpadami komunalnymi - uzasadniał swoją decyzję włodarz miejscowości uzdrowiskowej.

Radni jednak zaproponowali poprawkę do uchwały, w myśl której koszt wywozu nieczystości od jednego mieszkańca wynosić będzie 29,90 zł. Została ona przyjęta przez Radę Miasta Ustroń, jednak niejednogłośnie: za głosowało dziewięciu radnych, czworo było przeciwnych, jeden wstrzymał się od głosu. - Państwa autonomiczne decyzje będą skutkowały pewnymi niedoborami środków na wydatki bieżące, które będziemy musieli znaleźć w innych obszarach - skomentował decyzję Przemysław Korcz.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-01 12:42:39
wiesław60: Na czym jeszcze będą żerować ? jak nie na tych ludziach miejscowych , aby jeszcze wywozili i zostawiali za sobą porządek , czy nawet pozamykać śmietniki , to zostawiają rozpie.....e kosze czy pojemniki i w długą .
2020-12-02 09:23:12
Ebenezer: Super ale się bawicie! Śmieci dużo do góry, podatki jeszcze wyżej! Najlepiej sięgnąć do kieszeni mieszkańca niż ograniczyć ciepłe posadki.
2020-12-02 09:26:32
Ebenezer: Super ale się bawicie! Śmieci dużo do góry, podatki jeszcze wyżej! Najlepiej sięgnąć do kieszeni mieszkańca niż ograniczyć ciepłe posadki.
2020-12-02 09:56:18
koszor: Panie Korcz i panie Janik. Czy panowie produkują tyle samo śmieci, co niektórzy emeryci, którym ledwo starcza na życie? Gdzie wy macie sumienie? Dlaczego nie walczycie tym głupim prawem, gdzie biedak płaci tyle samo za śmieci co bogacz? Właściwie to biedak dopłaca bogaczowi do utylizacji góry śmieci, którą ten wytwarza.
2020-12-03 18:08:28
golus27: Wiesław60 a czego oczekujesz żeby Ci jeszcze kosze wnieśli na posesje i umyli? Zostawiaja otarty by ten smród wywietrzał. Niestety koszty utylizacji rosną transportu również a miasto nie bedzie dopłacało do twojej produkcji śmieci. Nie pasuje to sobie sam wywoź. Trzeba płacić i nic z tym nie zrobisz takie życie taniej juz nie będzie.
2020-12-03 19:34:26
panizpanem: 19 zł miesięcznie od 1 stycznia zapłaci każdy mieszkaniec gminy Istebna za wywóz nieczystości. Dotychczasowa stawka wynosiła 16 zł. W tym terenie wywóz jest dużo prostszy i mniej paliwożerny.......
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: