Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń. Burmistrz o piśmie radnych do wojewody

Początkiem marca grupa ustrońskich radnych skierowała do wojewody śląskiego pismo w sprawie unieważnienia uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza możliwość budowy 7-kondygnacyjnych budynków w centrum miasta. Do sprawy odniósł się burmistrz Przemysław Korcz, który stwierdził, że ich działanie "to kuriozum".

Pisaliśmy: Radni piszą do wojewody. Chcą uchylenia kontrowersyjnej uchwały

- Jest to pierwszy przypadek w historii naszego samorządu, kiedy grupa radnych występuje do wojewody o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miasta Ustroń - przyznał w mediach społecznościowych.

Korcz przypomina, że na grudniowej sesji Rady Miasta Ustroń radni głosowali nad przyjęciem lub odrzuceniem uwag zgłoszonych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. "Określony w projekcie mpzp sposób zagospodarowania dopuszczający zabudowę działek [...] budynkami o znacznej intensywności zabudowy, których wysokość mogłaby sięgać nawet do 22 metrów, co przekład się na około 7 kondygnacji, oznacza istotną sprzeczność ze Studium" - głosił fragment jednej z nich. Radni w głosowaniu przyznali rację burmistrzowi, który wnosił o odrzucenie tej uwagi - włodarza miasta poparło dwunastu radnych, a trzech wstrzymało się od głosu.

- Radny Sławomir Haratyk, radna Jadwiga Krężelok i radny Damian Ryszawy głosowali za odrzuceniem uwagi o sprzeczności, od głosu wstrzymali się radni Artur Kluz, Piotr Roman, Paweł Sztefek. Czyli żaden z radnych nie był przeciwny, a zatem uznali, że nie jest prawdą, iż plan jest niezgodny ze studium - podkreśla Korcz.

Z pełną treścią zgłoszonych uwag do projektu planu zagospodarowania przestrzennego można się zapoznać w załączniku numer 2 do podjętej uchwały

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-13 14:41:56
"tom": ...logika burmistrza Przemysława Korcza, jest powalająca , prawdę przyjmuje się przez głosowanie, gdy "...żaden z radnych nie był przeciwny, a zatem uznali, że nie jest prawdą, iż plan jest niezgodny ze studium" - DOBRE!!! Swoją drogą , chyba radni spali na sesji , gdy było głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem poprawki, stwierdzającej niezgodność ze studium;-)
2023-03-13 15:11:20
1234567890: Niech deweloper każdemu po równo da w łapę lub po mieszkaniu to wtedy wszyscy będą za, a tak są niesnaski :)
2023-03-13 16:07:52
koszor: Kolejny polityk, któremu się wydaje, że mieszkańcy są dla niego, a nie na odwrót. Panie Korcz, to społeczność wybrała pana, żeby pan jej służył najlepiej jak potrafi. Deweloper robi tylko interes, mieszkańcy są tu u siebie, w domu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: