Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: blokada na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 941 z ustrońskimi ulicami: Dominikańską i Kozakowicką, postawiono blokadę uniemożliwiającą przejazd w poprzek ekspresówki. Czy jest to rozwiązanie tymczasowe?

- Tak, jest to rozwiązanie tymczasowe - mówi nam Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Jakie zatem plany ma ZDW? - Złożyliśmy Marszałkowi Województwa Śląskiego kompleksowy projekt zmian na DW 941, na odcinku obejmującym wspomniane skrzyżowanie, a także skrzyżowanie z ul. Brody. Jak wiadomo na obu skrzyżowaniach dochodzi do wielu wypadków. W trosce o poprawę bezpieczeństwa zleciliśmy opracowanie projektu kompleksowych zmian. Mają powstać dodatkowe sygnalizacje świetlne, wydzielone pasy do skręcania itp. Projekt, po weryfikacji przez Marszałka przechodzi zmiany i poprawki. Dlatego trudno w tej chwili powiedzieć jakie ostatecznie rozwiązania zostaną przyjęte. Nie chcąc czekać, wprowadziliśmy blokadę przejazdu, jako tymczasowe rozwiązanie mogące przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa - dodaje rzecznik ZDW.

Czy decyzję o wprowadzeniu tymczasowej blokady Zarząd Dróg Wojewódzkich konsultował z władzami Ustronia? - Organizacja ruchu na drogach wojewódzkich jest prerogatywą Marszałka Województwa. Oczywiście zwyczajowo informujemy urzędy miast i gmin o zmianach i staramy się zawsze uwzględniać opinie przedstawicieli samorządów - kończy Ryszard Pacer.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-18 18:07:52
kierowca_bombowca: Nareszcie !!! Do tego zrobić pasy do zjazdu i rozbiegowe i po kłopocie.
2020-03-18 18:10:07
kierowca_bombowca: Wysepki rozdzielające też zagrodzić i po kłopocie
2020-03-19 00:07:18
qwerty40: Mieszkam w Ustroniu od 4 lat 100 m od tego feralnego skrzyżowania każdy wypadek może nie każdy ale większość ich widziałem Dlatego ja bym postawił z jednej strony i z drugiej fotoradar każdy kto w danym miejscu przejeżdżał by 70 km na godzinę tak jak tam jest szybkość to wypadku by tam nie było a tym bardziej śmiertelnego ale w tym miejscu samochody przejeżdżając szybkością 100 km na godzinę a niektóre e140 jak wtedy wyjechać z ulicy Dominikańskiej i przejechać 4 pasmówka graniczy z cudem Pozdrawiam serdecznie
2020-03-19 00:11:28
qwerty40: Tak samo Jeżeli chodzi o ulica skrzyżowanie ul brody z cztero pasem i przejazd do Biedronki tragedia żeby tam wyjechać Od strony Manhattanu i przejechać do Biedronki czy odwrotnie wystarczyły dwa radary z dwóch stron i zmniejszenie szybkości do 60 km na godzinę i problem rozwiązany
2020-03-19 09:18:47
kierowca_bombowca: Jak piraci, a to przecież prawdziwi polacy patrioci dostaną mandat karny z fotoradaru to dojdzie do kolejnego hejtu, że jest to łatanie dziury budżetowej.
2020-03-19 11:52:02
yamah: Mieszkam w powiecie 40 lat, jestem kierowcą zawodowym i skrzyżowanie to znam doskonale. Były tam już i zapory, był też fotoradar i co??? ...zawsze znalazł się ktoś komu to przeszkadzało. Myślicie że teraz będzie inaczej? Po prostu historia ponownie zatacza koło. A wypadki? ...były tam i wtedy gdy stał fotoradar, on sam w sobie nie rozwiązuje problemu, drażni tylko "patriotów", którzy nadrabiają czas w innym, być może nie mniej niebezpiecznym miejscu. Ruch poprzeczny przez taką drogę zawsze i wszędzie jest mocno kolizyjny wymagający od kierowcy sporej wprawy, sprytu, refleksu, a przede wszystkim przestrzennego myślenia. Niestety nie wszystkim to dobrze wychodzi i póki co jedynym rozwiązaniem skutecznie ograniczającym liczbę wypadków jest zamknięcie tego przejazdu, To jednak nie podoba się lokalsom, a poza tym przesuwa tylko miejsce niebezpieczne do następnej przecinki. Jak już wspomniałem to wszystko już było i teraz pewnie też za jakiś czas wróci do punktu wyjścia. A wypadki... były są i będą, jak nie tu to gdzie indziej. Z moich obserwacji wynika że ich główną przyczyną jest bezmózgowie niektórych osobników, którzy tylko przez systemową pomyłkę zostali nazwani kierowcami.
2020-03-19 12:05:08
yamah: Kierowca to nie ten który umie ruszyć, zatrzymać, skręcać, zmieniać biegi, czy po prostu jechać autem. Kierowca to stan świadomości, kierowca przede wszystkim pracuje głową: MYŚLI, OBSERWUJE, PRZEWIDUJE!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: