Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń - basen na półmetku

Modernizacja basenów solankowych w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia już na półmetku. Rok 2017 przyniesie gościom uzdrowiska, ale także mieszkańcom Ustronia i turystom odwiedzającym to miasto sporą niespodziankę. Po kilku miesiącach prac zakończy się modernizacja niezwykle popularnych i cenionych przez kuracjuszy, basenów solankowych.

Inwestycja polega na kompleksowej modernizacji hali basenowej, strefy szatni oraz technologii basenowej wraz z atrakcjami. Efekty tego remontu widoczne będą już po przekroczeniu progu strefy basenów. Nowa aranżacja pomieszczeń – przebudowane zostaną szatnie znajdujące się przy basenach. Dzięki tej modernizacji łatwiejszy dostęp do basenów będą miały osoby niepełnosprawne.

Wszyscy goście Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, nie tylko kuracjusze, skorzystają także z nowego systemu kontroli dostępu. Skoro o basenie mowa, to w zmodernizowanej wersji zaplanowano wiele atrakcji dla miłośników pływania i kąpieli solankowych – m.in. dysze do masażu i wannę z hydromasażem dla 12 osób (jacuzzi). Zmiany widoczne będą także w strefie krioterapii ogólnoustrojowej. - Oddamy do dyspozycji nowoczesną salę fitness oraz siłownię – miejsca, które już teraz polecamy szczególnie mieszkańcom naszego miasta. Urozmaicona oferta zajęć sportowych, którą przygotujemy to propozycja dla wszystkich zwolenników aktywnego stylu życia – przyznaje Bartosz Sadowski, prezes Uzdrowiska Ustroń.

Zmiany jakie zajdą w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia zauważą osoby korzystające z bazy zabiegowej, która stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. Planowane jest połączenie basenu ze strefą saun w Medical & SPA Prestige Club oraz minitężnią solankową. Modernizacja hali basenów solankowych podniesie standard usług świadczonych przez Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia. Prace remontowe to także termomodernizacja budynku A Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, która potrwa do połowy 2017 roku. Wymieniana jest elewacja, stolarka okienna oraz trwa remont dachu.

Systematycznie zmieniają się także gabinety zabiegowe w strefie, gdzie realizowane są zabiegi z zakresu balneoterapii (kąpiele solankowe i zabiegi borowinowe) i fizykoterapii. Nowoczesne gabinety przyjmą pierwszych kuracjuszy w połowie 2017 roku. Kilkanaście dni temu Uzdrowisko Ustroń otworzył jedną z największych i najnowocześniejszych kuchni przemysłowych w Polsce. Pisaliśmy o tym w materiale: Mega kuchnia już otwarta.

Red.

źródło:
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: