Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Urzędnicy trafią na komisariat?

Od kilku miesięcy trwa budowa nowego komisariatu w Skoczowie. I całe szczęście, bo w obecnym budynku tynk sypie się równo na osoby tam pracujące. Teraz miasto zastanawia się jednak, jak wykorzystać stary budynek, w którym obecnie mieści się policja.
O nowym miejscu dla skoczowskich policjantów mówiono już od kilku lat. Były plany budowy a miasto za darmo przekazało działkę. Czas mijał, jednak ciągle z powodu braku pieniędzy budowa była wstrzymywana. Inwestycja jednak była pilna, bo nierzadko na głowy funkcjonariuszy sypał się odpadający z sufitów tynk. Jednym słowem, skoczowski komisariat jest obrazem nędzy i rozpaczy.
W tym roku na szczęście wbito pierwszą łopatę i prace ruszyły. Nowy budynek powstaje tuż obok skoczowskiego targowiska, obok ronda przy zbiegu ulic Bielskiej i Góreckiej. Jak mówi burmistrz Skoczowa Janina Żagan - mam nadzieję, że nowe miejsce pozytywnie wpłynie na samopoczucie policjantów i ich pracę w naszej gminie. I choć nowy komisariat będzie z dala od centrum, to zdaniem burmistrz miasta, niewiele to zmieni, bo policjantów w mundurach i tak rzadko można spotkać na ulicach miasta. Może mają za dużo papierkowej roboty? - zastanawia się Janina Żagan.
 
Jednak nowe miejsce dla skoczowskich policjantów oznacza, że coś będzie trzeba zrobić ze starym komisariatem. Władze mówią - będzie problem. Bo komisariat, mówiąc oględnie, to rudera. Samo położenie budynku również do szczęśliwych nie należy. Co prawda znajduje się w ścisłym centrum miasta, jednak jego okna wychodzą na prywatną posesję. Bardzo często mam interwencje mieszkańców, którzy uskarżają się na takie uciążliwe sąsiedztwo - mówi Żagan. Nie da się ukryć, że policja pracuje w systemie 24 godzinnym, praca biurowa a do tego zatrzymane osoby, często dają znać o sobie.
 
 
 
 
Wyburzyć? Czy remontować? Na te pytania skoczowscy włodarze nie mają jeszcze odpowiedzi. Wiadomo w jakim stanie jest ten budynek, wobec czego cokolwiek co byśmy tam robili - nad tym się trzeba głęboko zastanowić. - mówi burmistrz Skoczowa. I jak dodaje, kilka lat temu pojawił się pomysł, aby wszystkie agendy urzędu miejskiego zlokalizować właśnie w tym budynku. Taki ruch na pewno byłby z korzyścią dla mieszkańców, którzy w jednym miejscu mieliby większość urzędników. Jednak w międzyczasie w budynku skoczowskiej poczty, czyli w centrum miasta, swoje biura uruchomił Miejski Zarząd Dróg i wydział Inwestycji i Rozwoju.
 
Jak dodaje burmistrz, być może w starym komisariacie znajdą ostatecznie miejsce urzędnicy wydziału edukacji. Teraz wydział mieści się w budynku, który można przeznaczyć na mieszkania. A tych nam brakuje. Musimy przeliczyć co się nam bardziej opłaca. - kwituje Żagan. Bo może się okazać, że plac z przeznaczeniem przykładowo na parking, w centrum miasta jest więcej warty, niż stary budynek w tym miejscu.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
 
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: