Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Urząd Wojewódzki o radnych z Istebnej

W sobotę pisaliśmy o istebniańskich radnych, którzy mieli prowadzić działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy. Wczoraj (8.09) otrzymaliśmy odpowiedź na naszą wiadomość z poniedziałku (2.09) od rzeczniczki prasowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Na jakim etapie obecnie jest postępowanie?

O sprawie Marka Iwanka oraz Stanisława Legierskiego pisaliśmy tutaj:

Jak się dowiadujemy od rzeczniczki prasowej urzędu, wojewoda śląski 6 czerwca br. wezwał Radę Gminy Istebna do podjęcia uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Marka Iwanka. - W przedmiotowym wezwaniu zarzucono, iż podczas wykonywania mandatu radnego wymieniony radny wykonywał na terenie gminy Istebna w roku 2018/2019 odpłatne usługi polegające na zimowym utrzymaniu dróg. Jako, że Rada Gminy nie wygasiła mandatu, wydział nadzoru prawnego wojewody przygotował projekt zarządzenia zastępczego wygaszającego mandat radnego i, zgodnie z prawem, przesłał go do akceptacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli ministerstwo nie wniesie uwag, wówczas wojewoda wyda zarządzenie zastępcze - informuje nas Alina Kucharzewska.

Co więcej, analogiczne rozwiązanie może zostać podjęte wobec przewodniczącego rady, Stanisława Legierskiego. - Rada Gminy nie poinformowała nas o wynikach przeprowadzonego postępowania w stosunku do pana Stanisława Legierskiego. 9 lipca 2019 r. przesłaliśmy ponaglenie – w odpowiedzi Przewodniczący Rady P. Stanisław Legierski wskazał, iż Rada zostanie zaznajomiona z tym pismem na sesji 29 sierpnia 2019 r (radni zapoznali się z nim na sesji 2 września - przyp. red). Jeżeli radni nie podejmą stosowanej uchwały, wówczas wojewoda przeprowadzi podobne postępowanie, jak w przypadku radnego Iwanka - dodaje rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-10 10:47:40
Ondraszek: Dziwny ten Urząd Wojewódzki. Przecież to taka porządna gmina, biorą przykład z rządzącej partii, zawsze stosują te same wzorce postępowania, nawet z własnej inicjatywy podjęli niedawno najważniejszą dla dobra gminy uchwałę o edukacji, jak to dobrze, że tam siedzą sami wybitni fachowcy w tej dziedzinie. Nie wierzę, że władza wiedziała i nie reagowała, skoro nawet w ministerstwie nie wiedzieli co się u nich wyprawia w Internecie. Przecież to się nie mogło wydarzyć. Ciągle ktoś, coś im wyszukuje, a tam tacy uczciwi, prawi i sprawiedliwi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: