Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uroczystość przekazania nowego wozu dla OSP Cieszyn Pastwiska

W niedzielę (06.09.2020) na cieszyńskim rynku odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego druhom z OSP Cieszyn Pastwiska. Samochód został zamówiony w 2019 roku, jednak konieczność dostosowania zabudowy sprawiła, że strażacy otrzymali pojazd dopiero we wrześniu tego roku.

Starania o zakup nowego wozu bojowego dla OSP Cieszyn Pastwiska rozpoczęły się w maju 2019 roku. Wartość pojazdu to ponad 700 tysięcy złotych, więc nie było łatwo znaleźć na to środki. Koszty pojazdu zostały pokryte z: budżetu gminy (600.000 zł), Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (125.000 zł), dotacji Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego MSWiA (30.000 zł) oraz innych źródeł (5.000 zł). Przetarg został rozstrzygnięty w listopadzie 2019 roku - Po wielu latach starań, w połowie września 2020 r. przymierzamy się do odebrania nowego samochodu na podwoziu Renault D16 z zabudową firmy SZCZEŚNIAK – poinformowali druhowie. Od niedzieli w remizie gości Renault D16 GBA.

Samochód ratowniczo-gaśniczy, którzy odebrali druhowie z OSP Cieszyn Pastwiska, jest fabrycznie nowy, dzięki dodatkowemu wyposażeniu ratownicy będą mogli podejmować działania ratownicze jeszcze bardziej efektywnie.

Na nowy samochód w powiecie cieszyńskim oczekują kolejne jednostki OSP. O dofinansowaniach na zakup wozów bojowych pisaliśmy tutaj

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-07 16:56:38
Tomekcn5: Skąd Państwo macie takie informacje nie mające nic wspólnego ze stanem rzeczywistym? Samochod już od roku jest na podziale bojowym jednostki i wielokrotnie w 2019 i obecnym 2020 roku wyjeżdżał do różnego rodzaju zdarzeń na terenie Cieszyna. Starania o nowy samochód trwały kilka lat. Przetarg był realizowany na przełomie połowy 2019r i od firmy SZCZEŚNIAK został odebrany 14.08.2019r a teraz dopiero na rynku był symbolicznie/oficjalnie przekazany i poświęcony.
2020-09-10 21:55:21
doler: Przetarg standardowo został rozumiem ustawiony. Czy w przetargu wpisano takie rzeczy jak rozstaw osi, kąt natarcia itd. Przetargi na wozy strażackie ustawia się w ten oto prosty sposób. Mamy 3 producentów wozów, no może trochę więcej reszta to marginalna sprawa, każdy robi na innym podwoziu i ma opracowany na tym podwoziu wóz i cenę od producenta. Jak w przetargu opiszą wóz według kryteriów wozu Szcześniaka to nie wygra WISS czy Bocar i na odwrót. Dziwne, że na festynie na Bobrku kiedyś pojawił się samochód pokazowy z firmy SZ i ona potem wygrała przetarg. No chyba że tym razem to był uczciwy przetarg i wpisano wóz średni i kropka....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: