Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Upadki polskich skoczków, Zniszczoł tuż za podium!

Pech nie opuścił podopiecznych Macieja Maciusiaka. W pierwszej serii upadek zaliczyło dwoje biało-czerwonych, a Zniszczołowi umknęło podium o... 0,7 pkt. W niedzielę, tak samo jak wczoraj, ze zwycięstwa radował się Marius Lindvik.

Aleksander Zniszczoł z pewnością mógłby dziś liczyć na podium, a może nawet na wygraną, bo w pierwszej serii uzyskał 139 metrów. Niestety, zawodnik wiślańskiego klubu nie ustał przy lądowaniu i zajmował 15. miejsce – najwyższe spośród reprezentantów Polski. Daleki skok oddał także Klemens Murańka – 127,5 m – ale on również upadł, przez co nie uzyskał awansu do finałowej „30”.

Oprócz Zniszczoła, do drugiej serii przeszedł Paweł Wąsek, który na półmetku rywalizacji zajmował 22. lokatę. 19-latek wykorzystał dobre warunki, uzyskując tę samą odległość co wcześniej wspomniany Murańka. O pechu może mówić Tomasz Pilch, który podobnie jak we wczorajszym konkursie, zakończył konkurs na jednym skoku. Zawodnik WSS Wisła zajął 31. pozycję i do występu w drugiej serii zabrakło mu tylko 0,3 pkt. Andrzej Stękała uplasował się na 36. miejscu.

Zniszczoł odpalił również w serii finałowej, lądując tylko 3,5 m bliżej niż w pierwszej próbie. Polski skoczek przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu i ostatecznie przesunął się o 11(!) lokat, kończąc konkurs na czwartym miejscu. Do stanięcia na podium zabrakło mu zaledwie 0,7 pkt. Wąsek utrzymał swą pozycję i został sklasyfikowany na 22. pozycji.

Po drugie zwycięstwo w sezonie sięgnął Marius Lindvik. Reprezentant gospodarzy zajmował po pierwszej serii drugie miejsce, ale w drugiej okazał się lepszy od Constantina Schmida i sięgnął po 100 pkt. Niemiec był drugi, a trzecia pozycja przypadła Markusowi Schiffnerowi.

Liderem Pucharu Kontynentalnego pozostaje Lindvik. Na czwartą pozycję awansował Zniszczoł. Kolejne konkursy PK zaplanowano na przyszły weekend, w fińskiej Ruce.

Puchar Kontynentalny w Lillehammer, 9.12.2018:
1. Marius Lindvik (NOR) 280,2 pkt.
2. Constantin Schmid (GER) 275,1
3. Markus Schiffner (AUT) 259,1
4. Aleksander Zniszczoł 258,4
5. Kevin Bickner (USA) 256,9
6. Mackenzie Boyd-Clowes (CAN)
22. Paweł Wąsek 225,8
31. Tomasz Pilch 111,4
36. Andrzej Stękała 107,2
40. Klemens Murańka 101,9

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego:
1. Marius Lindvik 200 pkt.
2. Constantin Schmid 130
3. Felix Hoffmann (GER) 98
4. Aleksander Zniszczoł 90
5. Markus Schiffner 82
22. Paweł Wąsek 18
24. Klemens Murańka 15

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: