Niespodziewane zwycięstwo Karwiny!

Mało kto spodziewał się takiego wyniku końcowego, ale jednak się udało. Podopieczni Norberta Hrncara odnieśli ligową wygraną po ponad dwóch miesiącach, co pozwoliło im opuścić ostatnią pozycję w lidze. Karwińscy piłkarze wygrali z Jabloncem, 2:1.

W przeciągu 90 minut naprawdę wiele się działo, zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Gospodarze dość szybko otworzyli wynik spotkania, po tym jak Tomas Wagner pokonał golkipera rywali. Warto przypomnieć, że Wagner występował niegdyś w Jabloncu.

Goście jeszcze do przerwy zdążyli odpowiedzieć. Holes miał sporo miejsca w polu karnym i bez większych problemów wpakował futbolówkę do siatki. Po zmianie stron, świetną okazję do wyprowadzenia gości na prowadzenie miał Dolezal, ale w akcji sam na sam górą z pojedynku wyszedł bramkarz Karwiny, Martin Berkovec.

Zwycięskie trafienie gospodarzy nadeszło w 67. minucie. Po sporym chaosie w polu karnym Jablonca, najlepiej zorientowany był David Guba, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce rywali i ostatecznie gospodarze mogli się radować z trzech punktów. Z pierwszego ligowego zwycięstwa od... 22 września, kiedy pokonali Pribram.

- Tym zwycięstem realnie wróciliśmy do gry o utrzymanie. Moi podopieczni grali dziś z wielką ambicją i cieszy mnie, że udało nam się niektóre akcje przenieść z treningu do spotkania – szczególnie mówię o bramce Wagnera – stwierdził trener Karwiny, Norbert Hrncar.

TUTAJ MOŻNA OBEJRZEĆ SKRÓT SPOTKANIA

Karwina przesunęła się o jedno miejsce i aktualnie plasuje się na przedostaniej, 15. pozycji. Za tydzień czeka ją ostatnie spotkanie w tym roku i nie będzie ono należeć do łatwych. Podopieczni Norberta Hrncara udadzą się do Pilzna, gdzie zmierzą się z tamtejszą Viktorią – mistrzem Czech oraz uczestnikiem Ligi Mistrzów.