Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zagrają w piłkę na płycie rynku

Pierwszy sędziowski gwizdek rozbrzmi na płycie cieszyńskiego rynku już w najbliższy piątek(06.06). Przez trzy dni na fanów futbolu i nie tylko, będzie czekała dobra sportowa zabawa. W II edycji Ulicznego Grania zmierzy się między innymi: młodzież, Kobieca Reprezentacja Polski w PNU, Nauczyciele, Wolontariusze i wiele innych drużyn.

Już w najbliższy piątek (06.06) wystartuje II Uliczne Granie – Cieszyn 2014. Wzorem ubiegłej edycji przez trzy dni, czyli do niedzieli na płycie rynku uczestnicy zabawy zagrają w Piłkę Nożną Uliczną.  Organizatorem tego sportowego wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe „GramOLajf”. W całej akcji weźmie udział około 44 wolontariuszy, którzy będą czuwać i służyć pomocą podczas trwania całej imprezy. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na płycie cieszyńskiego rynku.

Pierwszy dzień ( 06.06) zarezerwowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja. Tu wszyscy wygrywają – przyznaje Wojciech Piszczek, prezes Stowarzyszenia GramOLife. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 9-tej.

W sobotę (07.06) dzień będzie należał do różnych środowisk i grup społecznych. Przez cały dzień rywalizować będą ze sobą tak różni od siebie pasjonaci futbolu. W tym dniu zagra 16 drużyn, różnych od siebie pod wieloma względami, których łączy jednak sport – mówi Wojciech Piszczek. Zagrają miedzy innymi: strażacy, wolontariusze czy bezdomni z Katowickiego Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego. Nie zabraknie również Kobiecej Reprezentacji Polski w PNU. Finał zaplanowano na godzinę 18-tą. Tego dnia nie obejdzie się również bez muzycznych niespodzianek. O godzinie 18.30 przed publicznością wystąpi zespół 8 lat w Tybecie.

Trzeci dzień Ulicznego Grania to Uliczny Mundial – Cieszyn 2014. Tutaj również zagra 16 drużyn wśród których rozlosujemy państwa, biorące udział w brazylijskim Mundialu – dodaje Wojciech Piszczek. W Ulicznym Mundialu może wystąpić każdy, warunkiem uczestnictwa było wysłanie na adres organizatorów swojego zgłoszenia zarówno indywidualnego, jak i grupowego.

Finał ostatniego dnia spotkania na cieszyńskim rynku z piłką nożną w roli głównej zaplanowano podobnie jak w sobotę na godzinę 18-tą. Niespodzianką będzie występ Krzysztofa Golonki, mistrza Świata Trików Piłkarskich 2011/2012. Krzysztof Golonka wystąpi przed publicznością w przerwie rozgrywek około godziny 15.30.

 

Marta Szymik

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: